1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Ters şeride girdiler, kazaya yol açtılar
Ters şeride girdiler, kazaya yol açtılar

Ters şeride girdiler, kazaya yol açtılar

Ölümlü kazaya ilişkin detaylar: "Mehmet Yaba'nın kusuru yok, kendi şeridinde seyrediyordu ancak, diğer araç ters şeritten geldi, vurdu, korkunç kaza meydana geldi"

A+A-

YENİDÜZEN'in bilgi aldığı güvenilir bir kaynağın verdiği bilgiye göre;  kazada can verenlerin bulunduğu araçtakiler bölgedeki bir meyhaneden çıkmıştı ve tamamen ters şeritte seyrediyordu. Aracın ters şeritte olduğu dünkü mahkemede de dile getirildi.

Elde edinilen bilgiye göre, kaza esnasında, Mehmet Yaba’nın kanında ve nefesinde alkol olmadığı tespit edilirken, ilk bulgulara göre "kazada kusuru olmadığı" da belirtildi.

 

Pirhan kavşağı yakınlarında 2 aracın yüz yüze çarpıştığı korkunç kazada, can veren 2 kişinin bulunduğu MM 997 plakalı aracın ters şeritten gittiği ortaya çıktı.  Bu bilgi dünkü mahkemede de dile getirildi.

Soruşturmayı sürdüren Mağusa Polis Müdürlüğü ekipleri olay gecesi kaydedilen kamera kayıtlarını inceleyerek soruşturmada önemli detaylara ulaştı.

YENİDÜZEN'in bilgi aldığı güvenilir bir kaynağın verdiği bilgiye göre;  kazada can verenlerin bulunduğu araçtakiler bölgedeki bir meyhaneden çıkmıştı, tamamen ters şeritte seyrediyordu.

Öte yandan kazadaki diğer aracın sürücüsü Mehmet Yaba’nın ifadesini alan polisler Yaba'nın olayda tamamen suçsuz olduğuna dair bilgilere ulaştı.

Kazada yara alıp, önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ardından da ailesinin isteğiyle Yakın Doğu Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören KS 576 plakalı aracın sürücüsü Mehmet Yaba, olay gecesi kendi şeridinde, yasal sınırlardaki hızda seyrediyordu. Kazada can veren 2 kişinin bulunduğu MM 997 plakalı araç ise Yaba'nın kullandığı aracın üzerine doğru gelerek kazanın meydana gelmesine neden oldu.

Elde edinilen bilgiye göre, kaza esnasında, Mehmet Yaba’nın kanında ve nefesinde alkol olmadığı tespit edilirken, kazada kusuru olmadığı da belirtildi.  Olay gecesi kazada ölenlerin yer aldığı aracın diğer şeritten karşı şeride geçtiği iddia edilmişti. Bu bilginin yanlış olduğu belirlendi, aslında Coşkun Özkıyıkcı'nın kullandığı araç olay anında olması gereken şeritte değildi.

Kaza nasıl olmuştu?

Pirhan kavşağı yakınlarında, Gazimağusa-Lefkoşa anayolunun, 18 ile 20’nci kilometreleri arasında meydana gelen korkunç kaza, 28 Mart 2019’da, saat 23.55 raddelerinde olmuştu.

Kaza sonucu MM 997 plakalı araç sürücüsü Coşkun Özkıyıkcı ve araçta yolcu olarak bulunan Tuba Kılıç, kaza mahallinde yaşamlarını yitirmişti.

MM 997 plakalı araçta yolcu olarak bulunan ve ağır yaralanan İpek Özyaşamış’ın kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki, KS 576 plakalı aracın sürücüsü Mehmet Yaba’nın ise Yakın Doğu Hastanesi’ndeki tedavileri sürüyor.

yeniduzen-satin-aliniz-20190403112658.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 2715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler