1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çakıcı: Lord ağır akıl hastası
Çakıcı: Lord ağır akıl hastası

Çakıcı: Lord ağır akıl hastası

Gönyeli’de geçtiğimiz yıl 7 yaşındaki oğlunu öldüren Bilge Lord Kunduracı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 yaşındaki oğlunu öldürmekten yargılanan ve Yargıtay’ın kararı ışığında avukatının talebi doğrultusunda Prof Dr. Mehmet Çakıcı ve psikolog Meryem Karaaziz tarafından ithamı anlama yetisi olup olmadığına ilişkin bir aylık süreçte cezaevinde psikiyatrik muayeneden geçirilmesi sonucunda, “ağır akıl hastası” olduğu bulgusuna vardıkları mahkemeye aktarıldı.

Bilge Lord bu sabah Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarıldı ve dava uzman tanıkların dinlenmesi için 15 Nisan’a ertelendi. Bilge Lord’un avukatı Mehmet Kaptan Bensen, Prof Dr. Çakıcı’nın Lord’u, 10 kez gördüğünü ve ağır akıl hastası olduğu sonucuna vardığını belirtti. Bensen, Çakıcı’nın, sanığın ithamı anlama yetisi ve cezai ehliyetinin olmadığı yönünde tespiti olduğunu söyledi. Bensen, davada ön duruşma yapılmasını talep etti. Bensen ayrıca, Çakıcı’nın bu hafta yurtdışında olacağını belirtti.

Başsavcı Muavini Yardımcısı Ahmet Varol, talebe itiraz etmedi. Başkan Fadıl Aksun, söz konusu iddianın müdafaa tarafından ispat edileceğini belirterek, duruşmada başta müdafaanın tanık dinleteceğini belirtti. Aksun, sanığın ithamı anlama yetisi olup olmadığının anlaşılabilmesi için duruşmayı 15 Nisan’a erteledi.

Bu haber toplam 4591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler