1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞLIKÖY'DE EKO-KÖY ETKİNLİĞİ
BAĞLIKÖYDE EKO-KÖY ETKİNLİĞİ

BAĞLIKÖY'DE EKO-KÖY ETKİNLİĞİ

2008’de Ekoköy bölgesi ilan edilen, ülkenin en güzel köylerinden Bağlıköy’de, bugün eko - köy etkinliklerinin ilki düzenlendi.

A+A-

 

 

Lefke’ye yaklaşık 10 dakika mesafede, Trodos Dağları'nın eteklerinde bulunan ve 2008’de Ekoköy bölgesi ilan edilen, ülkenin en güzel köylerinden Bağlıköy’de, bugün, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça'nın da katılımıyla eko - köy etkinliklerinin ilki düzenlendi.

Kerpiç ve taş evlerin çoğunlukta olduğu Bağlıköy’ün köy merkezinde yer alan ve köylülerin ürettiği yerli ürünlerin de kurulan pazarda satışa sunulduğu etkinliğe, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yanında Başbakan İrsen Küçük, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bazı bakanlar, milletvekilleri, Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer de katıldı.

“Ekoköy Olacağız” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte sergi açılışının ardından kaval ve keman dinletisi, yarasa mağarasına yürüyüş, resim yarışması, hellim yapımı demonstrasyonu gibi pek çok faaliyet yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 851 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler