1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Vasat maç Yenicami’nin
Vasat maç Yenicami’nin

Vasat maç Yenicami’nin

KTSYD kupa maçında Lefkoşa’nın iki güzide kulübü K.Kaymaklı ile Yenicami Girne 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi. Sıcak bir havada oynanan maç akıllara neden gece maçı oynanmadı? sorusunu getirdi. Maça her iki ekip de temkinli başladı.

A+A- 

KTSYD kupa maçında Lefkoşa’nın iki güzide kulübü K.Kaymaklı ile Yenicami Girne 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Sıcak bir havada oynanan maç akıllara neden gece maçı oynanmadı? sorusunu getirdi.

Maça her iki ekip de temkinli başladı. İlerleyen dakikalarda Yenicami oyuna ağırlığını koymaya başladı.

Oyunda genellikle her iki takımda hücumlarını sağ tarafı kullanarak yaptı. Nitekim Yenicami ilk yarım saatlik dilim içerisinde yine sağ kanattan geliştirdiği atakla Massa'nın ayağından buldu.

İlk yarı boyunca K.Kaymaklı sol tarafında oynayan oyuncusu Mustafa Yaşınses’in ısrarla forvete kayması K.Kaymaklı’nın soldan açık vermesine sebep verdi.

Nitekim birinci golü de bu bölgeden yediler. Orta alanda organize olamadılar. Forvete de iyi top taşıyamayınca hücum bölgesinde de etkili olamadılar.
 Yenicami ise ilk yarı boyunca müdafaada dengeli orta alanda ise özellikle Erdinç ve Sedat ile diri ve ileriye çabuk adamları Massa, Kemal Uçaner ve Hüseyin’e iyi ve derin toplar atarak gol bulmaya çalıştılar ve ilk yarım saatlik bölümde buldukları golle soyunma odasına bir farkla önde gittiler.

İkinci yarı başladığında kaymaklının aynı on birle Yenicami’nin ise iki değişiklikle oyuna başladığını gördük. İkinci yarının ilk bölümlerinde K.Kaymaklı sol tarafının işlemediğini fark etmiş olacak ki Debola'yı sol kanada yakın oynatmaya başladı. Bu oyuncusunun soldan getirdiği toplarla da gole yaklaştığı pozisyonlar buldu. 63’üncü dakikada Yasin 66’ncı dakikada da Ertaç'ın ayağından iki gol kaçırdı. Oyunun bu bölümlerinde K.Kaymaklı baskılı gibi görünse de Yenicami'nin tehlikeli kontrataklar yaptığı ve 76’ncı dakikada da yine böyle hızlı bir hücum sonrasında İbrahim Çıdamlı’nın ceza sahasında yaptığı verkaç sonrasında attığı ikinci gol aynı zamanda maçın adeta Yenicami’nin galibiyetini tesciller gibiydi. İkinci golden sonra oyunda tempo iyice düştü. Maçın böyle bitmesi beklenirken oyunda temponun iyice düştüğü bir dakikada sağ taraftan yapılan ortayı Ertaç Yenicami defansının uyuduğu bir anda oyunu 2-1’e getirince K.Kaymaklı cephesinde bir umut belirdi. Ancak bundan sonraki çabalar sonucu değiştirmedi ve maç Yenicami’nin 2-1 üstünlüğünde tamamlandı.

Sonuçta ligin başlamasına az bir süre kala Yenicami takımının daha disiplinli daha dengeli bir takım görüntüsü verdiği maçta 2-1'lik galibiyetle KTSYD Kupası’nı müzesine götürdüğü vasatın üzerine çıkmayan bir maç izledik. K.Kaymaklı’nın ise özellikle sol kanadında verdiği boşluklara ve daha organize olmaya ihtiyacı var.

Mustafa Borataş Hoca’nın bunlara çare bulması lazım. Her iki takımda da çok iyi oyuncular var daha tam olarak hazır değiller, umarım bu yıl iyi bir lig izleme şansımız olur.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 859 defa okunmuştur