1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Türkiye 'Kayıp'lara bağışta bulundı
Türkiye 'Kayıp'lara bağışta bulundı

Türkiye 'Kayıp'lara bağışta bulundı

Türkiye  Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 100 bin dolarlık (83,500 Euro)  bağışta bulundu.

A+A-

Türkiye  Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 100 bin dolarlık (83,500 Euro)  bağışta bulundu.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Kayıp Şahıslar Komitesi Kıbrıslı Türk Üyesi Gülden Plümer Küçük’ü makamında kabul ederek, yardım çekini takdim etti.

Kabulde konuşan Büyükelçi Kanbay, Kayıp Şahıslar Komitesi'nin çalışmalarını takdirle izlediklerini belirterek, komiteye çalışmalarında başarılar diledi.

Gülden Plümer Küçük son yapılan katkıdan dolayı Türkiye halkına teşekkür etti.

“TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ 11 YILDA 909 BİN 500 EURO’YA ULAŞTI”

Diğer yandan Kayıp Şahıslar Komitesi yazılı bir bildiriyle, Türkiye’ye bağıştan dolayı teşekkür etti ve bununla birlikte Türkiye’nin komiteye 11 yılda yaptığı mali desteğin 909 bin 500 Euro’ya ulaştığını kaydetti.

BM Kıbrıs Barış Gücü (UNFICYP) tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu yardımın Kayıp Şahıslar Komitesi’nin  yıllarca pek çok aileyi etkileyen acılara son vermek amacıyla sürdürdüğü kazı, kalıntıların kimlik tespiti ve kayıpların ailelerine teslimine yönelik çalışmalarına destek olacağı ifade edildi.

Açıklamada, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin bugüne kadar 870 kalıntıya ait kimliklendirme çalışması yaptığı ve kalıntıları defin için ailelerine teslim ettiği de ifade edildi.

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur