1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Öldüresiye darp"ta 9 zanlı yakalandı
"Öldüresiye darp"ta 9 zanlı yakalandı

"Öldüresiye darp"ta 9 zanlı yakalandı

Eli sopalı çok sayıda saldırganın, Nardın Akram Hassan isimli kişiyi sokak ortasında “öldüresiye” darp ettiği olayla ilgili 9 kişi polis tarafından yakalandı

A+A-

Gönyeli’de meydana gelen  “Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkar Alet Taşımak” , “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar A. K, Ö.G, Z.C.B, R.K, N.U, A.E, C.K, U.B ve A.U  dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil olayla ilgili bulguları aktardı. Karagil, 03 Ekim 2018 tarihinde 18.20 raddelerinde Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, Lefkoşa’da sakin Nardın Akram Hassan’ın kanunsuz olarak toplanan kimliği meçhul yaklaşık 20 kişi tarafından henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurmuş oldukları demir cop ile saldırdıklarını söyledi. Olayda saldırganların, müştekinin sağ eline bir kaç kez vurmak suretiyle sağ elinin kırılmasına sebebiyet verip vahim zarara uğratarak, elleri ve ayakları ile müştekinin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak ciddi şekilde darp ettiklerini anlattı. Karagil, zanlının boynunda takılmış olan 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını mahkemeye aktardı. Karagil, kamera kayıtlarında görülen 9 zanlının tutuklandığını kaydetti.  Aranan  yaklaşık 8 kişi ve olay sırasında kullanılan  tecavüzi aletler olduğuna değinen polis, tüm zanlıların polis nezaretinde üç gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için  zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1295 defa okunmuştur
Etiketler :