1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Meryem için seferberlik! Aile perişan: “Ölü ya da diri, lütfen getirin”
Meryem için seferberlik!    Aile perişan: “Ölü ya da diri, lütfen getirin”

Meryem için seferberlik! Aile perişan: “Ölü ya da diri, lütfen getirin”

Yamaçköy’de Pazartesi’nden beridir kayıp olan 39 yaşındaki engelli birey Meryem Toprak, günlerdir her yerde aranıyor, ailesi perişan…

A+A-

Yamaçköy’de Pazartesi’nden beridir kayıp olan 39 yaşındaki engelli birey Meryem Toprak, günlerdir her yerde aranıyor, ailesi perişan…

YENİDÜZEN’e konuşan ablası Meryem Toprak’ı bulamadıkları için perişan olduklarını anlatan Semra Toprak, “Her ne olmuşsa olsun lütfen onu getirip köyüne bırakın, ölüsünü veya dirisini, yalvarırız getirin, yeter ki ne olduğunu bilelim” dedi.

Gözyaşları içinde ablasını günlerdir aradıkları anlatan Semra Toprak, üç gündür tüm teşkilat ve bölge halkı sakinleriyle yaptıkları aramaların sonuç vermediğini ifade etti. Toprak, “Çok narindi, gece soğuğuna dayanmaz, yabancı birinin ona dokunmasına asla tahammül etmez.” dedi.

Şüphelendikleri kişi veya kişiler olmadığını dile getiren Toprak, buna karşın köy içinde veya tarla yolunda ona bir aracın çarpmış olabileceği veya kaçırılmış olabileceği tahminleri üzerinde duruyor.  

Toprak, ablasıyla ilgili; “İnanmıyorum kaybolduğuna, biri aldı ırzına mı geçti, araç mı çarptı, çarptıktan sonra panikle alıp gitti mi, öldü diye geri getirmedi mi, ne olduysa oldu, şikayetçi olmayız, lütfen yeter ki getirin, nereye gittiğini, ne olduğunu bilelim…” yorumunu yapıyor.

“Engellidir ama çok akıllıdır, annesinden hiç ayrılmaz”

Kardeşiyle ilgili yaşananları, en son ne zaman nerede görüldüğüne ilişkin detayları gözyaşları içinde YENİDÜZEN’e anlatan Semra Toprak, özetle şunları dile getirdi:

“Üç gündür kayıp, engellidir ama çok akıllıdır, hiç annesinden ayrılmazdı, asla köyün dışına çıkmaz. Köye çok yakın ve biri de köyden uzak iki tarlamız vardı. Annemin evde olmadığını hissetti, sanırım onu bulmaya çıktı diye düşünüyoruz. Ne olduysa bundan sonra oldu işte.  

İki engelli kardeşim var, biri Meryem biri de onun gibi diğer kardeşim. Meryem ve diğer kardeşim annemle yemek yediler, sonra annem onları bırakıp tarlaya gitti, zaten bunu hep yapıyordu. Asla evden ayrılmazdılar. Annem kahve içmeye bile gitse annemin arkasından gider, gittiği evde terliklerini annemin terliklerini kapı önünde görmezse o eve asla girmezdi, zorla bile olsa asla eve sokamazdınız. Şuursuzca köyden çıkıp gitmesi mümkün değil.

Yemekten sonra annemin tarlaya gittiğini hissedip arkasına gitmiştir.

Bu tarlaya, yol üstünde her yere, gece gündüz, sabaha kadar baktık, onu aradık. Sivil savunma bölge halkı, dün de çok kişi aradı, en ufak bir iz bile yok.

Şüphelendiğimiz yerlerde yok…”

“Başına bir şeyler geldi, getirildi”

“Başına bir şeyler geldi, getirildi yoksa aksi olamaz, evi bırakıp asla gitmez. Annem onları ilk kez bırakmadı. Köyün içinde dolansa da geri dönerdi.

Araba çarpsa bir yere düşse,  ölüsü dirisi neyse bulunsun. Çocuğumuz aniden yok oldu, evin içine giremiyoruz, onsuz yapamıyoruz.”

“İnanmıyorum kaybolduğuna, biri aldı ırzına mı geçti, araç mı çarptı…”

“İnanmıyorum kaybolduğuna, biri aldı ırzına mı geçti, araç mı çarptı, panikle alıp gitti, şikayetçi olmayız, lütfen yeter ki getirin, nereye gittiğini bilelim…

16.00’da en son Mezarlığın orada görülüyor, o saten sonra kimse görmedi, ova yoluna da girse, Tirmen yoluna da girse görülecek… Bu yollar kalabalık ağıl yolu, herkes gidip geliyor.”

“Şüphelendiğimiz kişi veya kişiler yok ama belli ki bir şeyler olmuş”

“Yeter ki getirin, annem perişan. Banyodan sonra bile onları sıcak tutan kadın perişan, o çocuğun gece soğukta dayanacak gücü yok…

Şüphelendiğimiz kişi veya kişiler yok ama belli ki bir şeyler olmuş artık. Markete bile gitsek annem yoksa arabaya binmezdi, annemden asla ayrılmazdı.”

g1-118.jpg

Meryem Toprak'ı arama- kurtarma çalışmaları, oluşturulan Acil Kriz Masası ile birlikte, Sivil Savunma Teşkilatı, özel birlik ekipleri, asker, polis, Geçitkale Belediyesi personeli, halkın da katkısıyla yoğun ve detaylı bir şekilde devam ediyor

m2-141.jpg

m3-085.jpg

Fotoğraflar Geçitkale Belediyesi

 

 

 

yd-destek-gorseli-2-368.jpg

Bu haber toplam 5328 defa okunmuştur
Etiketler :