1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'E ÇAĞRI: MAKAMININ CİDDİYETİNİ TAŞI
KÜÇÜKE ÇAĞRI: MAKAMININ CİDDİYETİNİ TAŞI

KÜÇÜK'E ÇAĞRI: MAKAMININ CİDDİYETİNİ TAŞI

Dün ivediliği meclisten geri çekilen "Yeni BRTK Yasa Tasarı"sına BAY-SEN'den sert tepki geldi: DALGA GEÇMEYİ BIRAKIN!

A+A-

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY - SEN) Başkanı Salih Sakallı, hükümetin yeni BRTK yasa tasarısını niye geri çektiğini açıklamasını isteyerek, yasa tasarısının geçirileceğine dair verilen sözlerin tutulmaması halinde yasalar çerçevesinde her türlü eylemi yapacaklarını söyledi.

 

Sakallı, bugün, BRTK’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, hükümet ve Başbakan İrsen Küçük’e yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bayrak’ın kutsal olduğunu, onu yere düşürmeye kimsenin gücünün yetmediğini ve yetmeyeceğini” belirtti.

 

Sakallı, Hür - İş Federasyonu Başkanı Yakup Latifoğlu ve BAY - SEN yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısında, “Kıbrıs Türkü’nün varoluşunda emeği bulunan Bayrak Radyosu’nun devamı olan BRTK’nın çalışanlarını insan gibi yaşatmayı amaçlayan yeni yasayı hükümet neden geri çektiğini açıklamak zorundadır. Yıllarca Bayrak çalışanlarını kandıran bu zihniyet maalesef değişmediğini bir kez daha ispatlamıştır” dedi.

 

Başbakan Küçük’ün, 14 Ekim’de basın önünde yapılan görüşmede BRTK Yasası’nın 15 gün içinde geçeceğini söylediğini anımsatan Sakallı, Başbakan’ı, “temsil ettiği makamın ciddiyetini anlamaya” davet etti.

 

Salih Sakallı, “Bu şerefli kurumu ve onun onurlu çalışanlarını, kimsenin şahsi çıkarlarına kurban etmesine de müsaademiz olamaz. Bunun karşısında duracak gücümüz de kararlılığımız da mevcuttur” dedi.

 

Sakallı, Başbakan’ın bu ülkede “Bayrak”ın ne olduğunu hem makamıyla hem de aile adıyla en iyi bilmesi gereken insan olduğunu kaydetti.

 

Salih Sakallı şöyle dedi:

 

“İşte bu yüzden artık Bayrak Radyo Televizyonu Kurumu çalışanları ile dalga geçmeyi bırakın ve verdiğiniz sözleri yerine getirin... Bu sözler tutulmadığı takdirde, yasalar çerçevesinde tüm eylemleri uygulayacağız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur