1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kar-İş eylemi askıya aldı
Kar-İş eylemi askıya aldı

Kar-İş eylemi askıya aldı

Kar-İş Yönetim Kurulu toplantısı sonrası eylem belli bir süre askıya alındı

A+A-

Kar-İş Yönetim Kurulu toplantısı sonrası eylem belli bir süre askıya alındı. Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, sorunun temel olarak çözümlenmediğini ancak eylemlerin askıya alındığını bildirdi. Topaloğlu, öğrencilerin ve ailelerin mağduriyetini gidermek için böyle karar aldıklarını belirtti. Topaloğlu, hafta sonunda öğrencilerin sınavlarının olduğunu ve bu nedenden dolayı mağduriyet yaşanmaması adına böyle bir karar aldıklarını vurguladı.

Topaloğlu, “Yetkililerden gerekli ve yeterli ilgiyi göremedik. Öğrenciler yarın otobüsler tarafından alınarak okula götürülecek” diye konuştu.


Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (KAR-İŞ)’in bu sabah Meclis önünde başlattığı eylem sürerken, KAR-İŞ Yönetimi Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la bakanlıkta bir araya geldi.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş KAR-İŞ heyetini saat 17.30’da makamında kabul etti. Bakanlık yetkilileriyle KAR-İŞ yönetimi arasındaki toplantı saat 19.30 itibarıyla devam ediyor.

Bu arada araçlı eylem de Cumhuriyet Meclisi önünde devam ediyor. Eylem nedeniyle Bedrettin Demirel ve Cemal Gürsel caddelerinde trafik tek şeritten veriliyor.


Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (KAR-İŞ)’in bu sabah Lefkoşa’da başlattığı ve Cumhuriyet Meclisi önünde yoğunlaşan araçlı eylemi devam ediyor.

Minibüs ve otobüslerini Meclis önüne taşıyan, Lefkoşa’nın merkezindeki ana arterleri tıkayan KAR-İŞ üyesi şoförler, eylem yerini ziyaret eden DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu ile de görüştü.

Meclis Genel Kurulu’nun devam ettiği sırada bahçeye inip şoförlerin sorunlarını dinleyen Arabacıoğlu, bu sorunları Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la görüşeceğini söyledi.

Bu arada polisin, Meclis önünde korna çalınmasını yasaklama girişimi nedeniyle, eylemcilerle polis arasında zaman zaman sözlü tartışmalar da yaşandı.

Saat 16.00 itibarıyla Bedrettin Demirel ve Cemal Gürsel caddelerinin Meclis’e yakın kesimlerinde trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Bu haber toplam 4916 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,
İlgili Haberler