1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İskele’de “Güzelyalı Beykoz Parkı” açıldı
İskele’de “Güzelyalı Beykoz Parkı” açıldı

İskele’de “Güzelyalı Beykoz Parkı” açıldı

İskele Belediyesi önceki akşam Güzelyalı Mahallesi’ne yapılan Güzelyalı Beykoz Parkı’nın açılışını yaptı.

A+A-

İskele Belediyesi önceki akşam Güzelyalı Mahallesi’ne yapılan Güzelyalı Beykoz Parkı’nın açılışını yaptı.
İskele Belediyesi’nin, kardeş belediye İstanbul/Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla İskele Belediyesi personeli tarafından yapımı tamamlanan parkın açılışına İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ve İçişleri Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürü Türel Öksüzoğlu ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Taner Nusret de katıldı.
İskele Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılışta, İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da gösteri sundu.
Güzelyalı Mahallesi sakinlerinden Cevriye Bağrışan zeytin dallarını yakarak, misafirleri ve parkı tütsüledi.

Sadıkoğlu: “Sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz”
Güzelyalı Beykoz Parkı’nın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu yaptı.
Sadıkoğlu 2 buçuk yıl önce Güzelyalı Mahallesi’ni ziyareti sırasında park talebinin kendisine 10 yaşındaki Nalan Tepe’den geldiğini söyledi. Bu talebe kayıtsız kalamadıklarını ve küçük Nalan’a söz verdiklerini ifade eden Sadıkoğlu, bugün bu sözü tuttuklarını Nalan ve arkadaşlarını mutlu etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.
Başkan Hasan Sadıkoğlu konuşmasının sonunda ise 2008 yılında Beykoz Belediyesi ile başlayan kardeşliğin, gönül bağının, ebedi olmasını diledi.
Sadıkoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ve ekibine, Beykoz Belediyesi Meclis Üyelerine, İskele Belediye personeline ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Bu haber toplam 3420 defa okunmuştur
Etiketler :