1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu: “Hesabı sorulacak”
Hüdaoğlu: “Hesabı sorulacak”

Hüdaoğlu: “Hesabı sorulacak”

Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve Hukuk Komitesi Başkanı Av. Barış Mamalı ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

A+A-


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde temel felsefelerinin, adil ve şeffaf bir yönetim oluşturmak, mali ve idari disiplini sağlamak, gıda ve su güvenliği oluşturmak, çalışanların haklarını, Lefkoşa halkının ise hak ettiği hizmetleri almasını sağlamak olacağını belirtti.
15 Belediye Meclis Üyesi adayı arkadaşı, Ünal Akifler, Mehmet Barışsever, Gülsen Bozkurt, Mustafa Akıncı ve Semra Paşazade gibi alanlarında uzman kişilerin de bulunduğu ekiple birlikte yola çıktıklarını belirten Hüdaoğlu, ortak aklı bularak, LTB’yi 13 aylık sürede “komadan çıkaracaklarını” söyledi.
Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve Hukuk Komitesi Başkanı Av. Barış Mamalı ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret etti.
TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, ülkede özellikle son dönemlerde kaçak yapılaşmanın olduğunu, başkent Lefkoşa’nın da bundan fazlasıyla payını aldığını belirterek, bugüne kadar ülkeyi yönettiği iddia edenlerin bu kaçak yapılaşmaya onay verdiklerini söyledi. Özyiğit, TDP olarak kaçak yapılaşmadan ciddi rahatsızlık duyduklarını belirtti.
Kıbrıs Sorunu’nun çözümsüzlüğünün yanı sıra, ülkede demokrasi ve sosyal adalet konularında ciddi sıkıntılar olduğunu savunan Özyiğit, uluslar arası tanınmışlığı olan LTB’nin de bilgisiz, beceriksiz yöneticilerin elinde en temel görevlerini yapamaz hale getirildiğine dikkat çekti.
TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Başkent Lefkoşa’da son dönemde yaşanan otorite boşluğu nedeniyle, diğer olumsuzlukların yanı sıra 700 civarında kaçak yapının ortaya çıktığını ileri sürerek, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
Çarpık ve kaçak yapılaşmanın uluslararası tanınmışlığı olan başkent Lefkoşa’ya yakışmadığını belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.
Şeffaf bir yönetim, mali ve idari disiplinin öncelikleri olacağını söyleyen Hüdaoğlu, “İşe gelmeyip maaş alanlar derhal durdurulacak; gereksiz harcamalar sonlandırılacak; geçmişte yapılan tüm yanlış uygulamaların hesabı sorulacak” dedi. tak

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur