1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu adaylık başvurusunu yaptı
Hüdaoğlu adaylık başvurusunu yaptı

Hüdaoğlu adaylık başvurusunu yaptı

HÜDAOĞLU: “13-14 AYDA LEFKOŞA’YI KOMADAN ÇIKARACAĞIZ.”

A+A-


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), istifalarla boşalan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlığı ve 15 meclis üyeliği için 7 Nisan’da yapılacak ara seçimdeki adaylarının resmi başvurusunu Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu’na yaptı.
TDP’nin LTB başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu ile 15 meclis üyesi adayına başvuruları sırasında, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da eşlik etti. Başvurular Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu Mukayyidi Hülya Atilla tarafından alınarak işleme konuldu.
Dr. Suphi Hüdaoğlu, başkent Lefkoşa’yı 13-14 ay içinde komadan çıkarıp, çalışanlar ve burada yaşayanlarla temel hizmetleri görebileceği bir yapıya kavuşturacaklarını söyledi. Hüdaoğlu, Lefkoşalıların hangi adaya oy vereceklerini belirlerken projelere, öngörülere bakmalarını ve vicdanlarıyla değerlendirmelerini istedi.
Bu arada, aynı saatlerde başvuru yapan CTP ve TDP heyetleri Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu binası civarında karşılaşıp el sıkıştı ve birbirlerine başarı diledi.
TDP’nin meclis üyesi adayları seçimde şu sırayla yarışacak:
“1-Boysan Boyra, 2-Sinem Görüş, 3-Özmen Birinci, 4-Refia Erosal, 5-Cemal Varoğlu, 6-Sami Güdenoğlu, 7-Mehmet Eş, 8-Nuri Andaç, 9-İbrahim Şükür, 10-Elif Gürcan, 11-Alihan Aksoy, 12-Ahmet Kablan, 13-Gülden Hoca, 14-İclal Gancalı, 15-Ali Şekerci.”
ÇAKICI: “LEFKOŞA AYAĞA KALKACAK”
TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, başvurunun ardından basına yaptığı açıklamada, Lefkoşa’nın ayağa kalkabilmesi için çok mücadele verdiklerini, 2010’un başından itibaren, eski belediye başkanıyla ilgili Sayıştay, Savcılık ve Başbakanlık Denetleme Kurulu’na uyarılar yaptıklarını; 3 yıl sonra söylediklerinin gerçek olduğunu söyledi.
Çakıcı, LTB’nin 200 milyona yakın borç bırakarak istifa eden başkan ve üyelerle bir kez daha seçim gündemine girdiğini belirtti.
TDP’nin projeleri bulunduğunu, Dr. Suphi Hüdaoğlu ile araştırma-geliştirme kurulunun projeleri günbegün açıkladığını; LTB’nin ciddi bir yönetim değişikliğiyle ekonomik olarak ayağa kalkacağını; çalışanların da sokağa atılmayacağını, maaşlarını düzenli alacaklarını savunan anlatan Çakıcı, temiz bir Lefkoşa’yı Kıbrıs Türk halkının gündemine koyacaklarını söyledi.
Çakıcı, Dr. Suphi Hüdaoğlu ve ekibinin bunu yapacak gücü ve donanımı bulunduğunu ifade etti. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı da yapan Hüdaoğlu’nun dürüst, genç ve kararlarının arkasında duran cesur bir insan olduğunu kaydetti.
Diğer partilerin adaylarıyla ilgili yorumlar da yapan Çakıcı, “UBP’nin adayının belediyeden personel atacağını söylediğini; DP’nin zaten eski belediye başkanıyla denendiğini; CTP’li belediyenin de bir önceki başkanla denenip Lefkoşa halkı tarafından geri plana itildiğini” söyledi.
“Kıbrıs Türk halkı yeni, dürüst, cesur bir şahsiyet istiyorsa, bu Dr. Supohi Hüdaoğlu’dur” diyen Çakıcı, Lefkoşa’yı ayağa kaldıracak, kökten temizlik yapacak bir ekiple bugün başvurularını yaptıklarını ifade etti.
HÜDAOĞLU: “AÇIK HAVA MÜZESİ HALİNE GELEBİLİR AMA CİDDİ ÇIKMAZDA..”
TDP’nin LTB Başkanı Adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu da, LTB’nin 55 yıldır uluslararası kimliğe sahip tek belediye olduğuna işaret ederek, Lefkoşa’nın bin yıllık başkent, 5 bin yıllık yaşam alanı ve aslında bir açık hava müzesi haline gelebilecek çağdaş başkent adayı olduğunu söyledi.
Hüdaoğlu, “Ancak böylesi bir başkentimizin, bazılarının arka bahçesi görülmesi ve diğer birçok yerde yapılan yanlışların burada da yapılması nedeniyle şu anda ciddi bir çıkmaza itilmiştir” dedi.
“KOMADAN ÇIKARACAĞIZ”
“13-14 ayda Lefkoşa’yı komadan çıkarıp, çalışanları ve yaşayanlarla temel hizmetleri görebileceği bir yapıya kavuşturacaklarını” ifade eden Suphi Hüdaoğlu, seçmenlerin adayları projeleri, öngörüleri ve vicdanlarıyla değerlendirmesini istedi.
Hüdaoğlu, halkın kararına saygılı olduklarını, takımıyla beraber dürüst bir yönetim vaat ettiklerini vurgulayarak, görevi devralır devralmaz bembeyaz bir sayfayla çalışanlar ve Lefkoşalılarla Lefkoşa’nın nasıl bir başkent olacağını göstereceklerini kaydetti.
Dr. Suphi Hüdaoğlu, gıda ve su güvenliği, halk sağlığı uygulamalarıyla diğer kentlere de örnek olacaklarını ifade ederek, Lefkoşa’da yaratılacak iklimden tüm belediyelerin yararlanacağına inandığını söyledi.
Demokrasiye inandıklarını vurgulayan Hüdaoğlu, ekibine teşekkür etti ve “Başaracaksak hep beraber kazanacağız, Kıbrıs Türkü ve Lefkoşalılar olarak başaramazsak da hep beraber kaybedeceğiz” dedi (tak)

Bu haber toplam 1875 defa okunmuştur
Etiketler : , ,