1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu LTB başkanlığı için başvurusunu yaptı
Arabacıoğlu LTB başkanlığı için başvurusunu yaptı

Arabacıoğlu LTB başkanlığı için başvurusunu yaptı

ARABACIOĞLU: “ÖNEMLİ OLAN SEÇİMLE ÜLKEDEKİ TÜM OLUMSUZLUK VE KURUMSAL ÇÖKÜŞÜN TARTIŞILACAĞI BİR SÜRENCİN BAŞLATILMASINA KATKI YAPMAK…”

A+A-Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ile Belediye Meclisi üye adayları, bugün, Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu’na başvurularını yaptı.
Başvuru sırasında DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ile bazı üst düzey parti yöneticiler hazır bulundu.
Başvurularla birlikte Rauf Denktaş ismi yerel yönetimler de olsa yeniden siyasete dönüyor. DP’nin adayları arasında ikinci sırayı 1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Rauf Denktaş alıyor.. Bu adaylıkla, 1, Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş cismen olmasa da, ismen siyasete geri dönmüş oluyor.
SERDAR DENKTAŞ
Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, toplucu yapılan başvuru sonrasında yaptığı konuşmada, DP’nin seçimlere çıtayı yükselttiğine işaret ederek, hedeflerinin Başkent Lefkoşa’nın nasıl daha güzel hale getirilmesi olduğunu söyledi.
Denktaş, DP’nin temiz siyaset yaparak, başkalarına saldırmak yerine, ne yapacağını anlatarak siyaset yaptığına işaret ederek, bunu yapmaya devam edeceklerini belirtti.
Serdar Denktaş, temennisinin güzel bir seçim süreci yaşanması olduğunu ifade ederek, seçim sürecince Lefkoşa’nın nasıl daha güzel hale getirileceğini anlatacaklarını kaydetti.
ARABACIOĞLU
DP’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı  Mustafa Arabacıoğlu ise, başvuruları yaparak bir adım daha attıklarını söyledi.
Arabacıoğlu, Lefkoşa Belediyesi’nde yapılması gerekenin aşağı yukarı belli olduğunu ifade ederek, önemli olanın bu seçimle ülkedeki tüm olumsuzluk ve kurumsal çöküşün tartışılacağı bir sürencin başlatılması olduğunu vurguladı.
DP Belediye Meclisi üyesi adayları şöyle:
“1. Alparslan Ersoy, 2. Rauf Denktaş, 3. Serhat Kotak, 4. Anıl Evre, 5. Zeki Algül, 6. Emine Sivri, 7. Mehmet Erol Aktoprak, 8. İrfan Özbeşer, 9. Bülent Berkay, 10. Turgay Didinir, 11. Kemal Mut, 12.Hatice Bolayır, 13. Ahmet Dirgen,14. Vicdan Işıman 15. Tuna Arıhan.” (tak)

Bu haber toplam 2111 defa okunmuştur
Etiketler : ,