1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Albank, Cardplus’ın ana ortakları arasına katıldı
Albank, Cardplus’ın ana ortakları arasına katıldı

Albank, Cardplus’ın ana ortakları arasına katıldı

2016 yılında ING Bank ve 2017 yılında HSBC Bankasının KKTC operasyonlarını satın alan Albank,  yine 2017 yılında  cardplus üyesi olarak kredi kartı piyasasına önemli bir oyuncu olarak giriş yapmıştı.

A+A-

2005 Yılında 6 yerel bankanın bir araya gelerek kart ve operasyon hizmeti sağlamak amacıyla kurdukları  StarCard Banka Merkezi Ltd  (Cardplus) ile bir süredir devam eden görüşmeler neticesinde, ALBANK’ın Ekim 2021 tarihinden itibaren şirkete eşit ortak olarak katılması hususunda mutabakata varıldı ve gereken işlemlere başlandı.

Kuzeyde Kartlı Ödeme Sistemleri hizmeti veren ilk ve tek firma olan StarCard,  kartlı ödeme sistemlerinin yanında, teknik altyapı hizmetleri, POS hizmetleri, ATM hizmetleri, ekstre hizmetleri sunmaktadır.

StarCard Banka Kartları Merkezi Ltd. ortaklığı hakkında açıklama yapan ALBANK Genel Müdürü Dr. Ahmet M. Karavelioğlu,  “Albank kurulduğu günden itibaren birçok başarıya imza atmış, geçen 5 yılın ardından sektörde iz bırakan bir noktaya ulaşmıştır. StarCard’ın KKTC’de tüm bankaların kredi kartları takas merkezi olması yolunda emin adımlarla ilerlediğini görüyoruz. Bu açıdan Albank olarak aldığımız stratejik kararın ileride meyvelerini göreceğimizi düşünüyorum.

CardPlus kredi kartlarını kullanan bankaların içinde en çok paya sahip olan bankamız, StarCard ortaklığı ile gücünü ve deneyimini müşterilerine daha fazla aktarmayı hedeflemektedir. Ödeme sistemlerinin hızla dijitalleştiği bir dönemde güç birliği yaratmanın  önemli olduğunu düşünüyoruz.Ortaklığımızın   ALBANK   ve   Starcarda   hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Etiketler : ,