1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 6 gün ek tutukluluk
6 gün ek tutukluluk

6 gün ek tutukluluk

Girne’deki bir doğum günü partisi sırasında Jonathan Mamba Ndolo’yu, kırık bira şişesiyle ağır şekilde yaralayıp tutuklanan M.W. bu sabah yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı

A+A-

Girne’deki bir doğum günü partisi sırasında Jonathan Mamba Ndolo’yu, kırık bira şişesiyle ağır şekilde yaralayıp tutuklanan M.W. bu sabah yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis çavuşu Tufan Yoncacı, olayın önceki gün saat 23.30 sıralarında meydana geldiğini, zanlının bir doğum günü partisi için misafir olarak bulunduğu bir daire içerisinde aralarında geçmişe dair husumet bulunan Jonathan Mamba Ndolo ile tartıştığını söyledi.

Polis, çıkan tartışma sonucunda zanlının, kırık bira şişesi ile Jonathan Mamba Ndolo’yu çene ve boğazının alt kısmından keserek ağır şekilde yaraladığını belirtti. Olayın ardından zanlının tutuklandığını kaydeden polis, Ndolo’nun da, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldığını, yapılan tedavisinin ardından cerrahi servisinde müşahede altına alındığını belirtti.

Polis çavuşu Yoncacı mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini ve birçok görgü tanığının da ifadesi alındığını bu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek zanlının soruşturmanın selameti açısından 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan zanlının soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1807 defa okunmuştur
Etiketler : , ,