1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 5. Cumhurbaşkanı Tatar: “Ne yapacaktım, Cumhurbaşkanımı arayacaktım… Öyle yaptım”
5. Cumhurbaşkanı Tatar:  “Ne yapacaktım, Cumhurbaşkanımı arayacaktım… Öyle yaptım”

5. Cumhurbaşkanı Tatar: “Ne yapacaktım, Cumhurbaşkanımı arayacaktım… Öyle yaptım”

“Dünyanın gözü önünde KKTC güçlenmeye devam ediyor, Cumhurbaşkanım size teşekkür ediyorum. Bu akşam sabah törenlerinden sonra tekrarlıyorum et ve tırnağız biz hiçbir güç bizi birbirimizden koparamaz diyorum”.

A+A-

Acil Durum Hastanesi açılışında konuşan 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mimar mühendislere, tüm yetkililere 'bunun projesini çiziniz, ihalesine çıkınız' demelerine rağmen bir türlü projeye çıkılmadığını, ihale aşamasına gelinemediğini savundu, “Ne yapacaktım, Cumhurbaşkanımı arayacaktım… Öyle yaptım” dedi, Erdoğan’a teşekkür etti.

 

Tatar’ın açıklaması şöyle:

“Covid döneminde yoğun çalışmalar içinde olağanüstü durumlar yaşadık. 300 saat belki de covid tartıştık. Önce sağlık ama hayat devam ediyor. İşin ekonomisi, sektörler, istihdam var. Aldığımız tedbirleri en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. En büyük destekçimiz Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay huzurlarınızda o sıkışık dönemde bir pandemi hastanesi yapamayan hükümet olarak bizi eleştirenler acaba ne diyecekler…

Mimar mühendislere tüm yetkililere bunun projesini çiziniz, ihalesine çıkınız dememize rağmen bir türlü proje çıkmadı ihale aşamasına gelemedik.

 Ne yapacaktım, cumhurbaşkanımı arayacaktım. Öyle yaptım. Bir pandemi hastanesi ihtiyacımız var dedim. Kapasite dolabilir, hastane doldu taşıyor diye haberler vardı. Bu işi öyle bir yönettik ki hiç salgın patlaması olmadı. Bu işi başarı ile sürdürdük. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, sağlık sistemi daha da güçlendi. Dünyanın gözü önünde KKTC güçlenmeye devam ediyor, Cumhurbaşkanım size teşekkür ediyorum. Bu akşam sabah törenlerinden sonra tekrarlıyorum et ve tırnağız biz hiçbir güç bizi birbirimizden koparamaz diyorum. En derin saygı ve hürmetlerimle”.

Bu haber toplam 7211 defa okunmuştur
İlgili Haberler