1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “41. KKTC Uluslararası Fuarı”, 9 Haziran'da açılıyor. 
“41. KKTC Uluslararası Fuarı”, 9 Haziran'da açılıyor. 

“41. KKTC Uluslararası Fuarı”, 9 Haziran'da açılıyor. 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen fuar, 18 Haziran’a kadar sürecek.

A+A-


“41. KKTC Uluslararası Fuarı”, 9 Haziran Cuma günü açılıyor. 
Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’nda yer alacak fuarın açılışı Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından saat 18.30’da yapılacak. 
Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen fuar, 18 Haziran’a kadar sürecek.
Fuar, cuma ve cumartesi günleri 19.00-24.00; diğer günlerde ise 19.00-23.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Sanayi Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, genel amaçlı fuarda, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti stantları yer alacak ve katılımcı firmalar ürünlerini, 3 bin metrekare kapalı, 6 bin metrekare açık alanda sergileyecek. 
Bu yıl KKTC standında değişik sektörlerinde hizmet veren, 62 sanayici-imalatçı, 54 ithalatçı yer alacak. Stantlarda tanıtım amacıyla ise 4 firmanın yer alacağı fuarda, toplam 120 firma, kurum ve kuruluş katılacak.
KKTC stantlarında bu yıl sergilenecek ürünler şöyle açıklandı:
“Kıbrıs’a özgü el sanatları ve hediyelik eşya, inşaat ve yapı malzemeleri, ahşap, çelik ve prefabrik yapılar, mutfaklar, oturma grupları, mobilya, yatak takımları, banyo ve aksesuarları, beyaz eşya çeşitleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, müzik setleri, gıda ürünleri, temizlik malzemeleri, zirai aletler ve aksesuarları, alkollü alkolsüz içecekler, bilgisayar ve aksamları, parke, bordür ve drenaj boruları, iç ve dış cephe boyaları, kimyasal ürünler, alçı dekorasyon ürünleri, güvenlik sistemleri, kameralar ve ekipmanları, çocuk oyuncakları, bisiklet, motosiklet ve aksesuarları, iş makinaları, parfüm ve kozmetik ürünleri, oto bakım ürünleri, izolasyon malzemeleri, otobüs ve aksamları, büro malzemeleri, sigorta hizmetleri, bahçe ve garaj kapıları, bahçe telleri, dekorasyon amaçlı taşlar, bahçe havuzları ve mobilyaları, solar enerji sistemleri, iletişim hizmetleri, küçük ev gereçleri ve aksesuarları, bahçe mobilyaları, hafif çelik yapılar.”
Fuarda ayrıca eğitim sektörü ve emlak sektörü de tanıtımlar yapacak. 

Türkiye Cumhuriyeti standında, bu yıl da Türkiye’nin değişik sektörlerinde hizmet veren, büyük ölçekli sanayi kuruluşlarının tanıtımı ve ürünleri sergilenecek. 
Türkiye Cumhuriyeti’nden 30 firma, “Türk Malı” imajının öne çıkartılması amacıyla, Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından “Milli Katılım” çerçevesinde organize edilerek fuara katılıp, mal ve hizmetlerinin ticari tanıtımını yapacak. 
TC Stantlarında bu yıl “Elektrikli ev aletleri, mutfak eşyaları, mobilya, banyo ve aksesuarları, inşaat ve orman ürünleri, banyo ve aksesuarları, şömine, beyaz eşya , porselen, ve gıda ürünleri” sergilenecek.
 

 

 

 

Bu haber toplam 7246 defa okunmuştur
Etiketler :
İlgili Haberler