1. HABERLER

  2. YEREL YÖNETİM

  3. 19 ülkenin delegesi Kıbrıs'a gelecek
19 ülkenin delegesi Kıbrıs'a gelecek

19 ülkenin delegesi Kıbrıs'a gelecek

Çin’de devam eden Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi toplantısında, komitenin güz toplantısının 8-10 Kasım’da Kıbrıs’ın kuzeyinde yapılması kararı alındı.

A+A-

Çin’de devam eden Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi toplantısında, komitenin güz toplantısının 8-10 Kasım’da Kıbrıs’ın kuzeyinde yapılması kararı alındı.
Mehmetçik Belediye Başkanı ve Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı Koordinatörü Cemil Sarıçizmeli, Çin’in Gaochun ve Yaxi kentlerindeki Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi toplantısında Kuzey Kıbrıs’ı temsil ediyor.
Sarıçizmeli, TAK’a yaptığı açıklamada, “19 farklı ülkeden 40 civarında delegenin katılacağı bu uluslararası toplantıyı ülkemize kazandırmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.
Toplantının ilk bölümünün yapıldığı Çin’in Gaochun kentinde Kuzey Kıbrıs’ın 5. Cittaslow’u olmaya aday Tatlısu Belediyemizin niyet mektubunu Genel Sekreter Pier Giorgio Oliveti’ye sunduğunu da açıklayan Sarıçizmeli, toplantının Yaxi kentinde de devam edeceğini ve hafta sonu tamamlanacağını bildirdi.
Cemil Sarıçizmeli, bir süredir uğraş verdikleri Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi’nin güz toplantısının 8-10 Kasım’da Kuzey Kıbrıs’ta yapılması kararının alındığını da açıkladı ve bundan duyduğu mutluluğu ifade etti.
Sarıçizmeli, bu kararın alınmasına katkıda bulunanlara ve oylamada kendilerine destek çıkan başkan, başkan yardımcıları ve ağ başkanlarına teşekkür ederek kararın Kuzey Kıbrıs’a hayırlı olmasını diledi.
Cittaslow (sakin şehir) ağına Kıbrıs'ın kuzeyinde halen Yeniboğaziçi, Mehmetçik, Lefke ve Geçtikale belediyeleri üye. 
 

Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur