1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Yasak amacına ulaşamadı'
Yasak amacına ulaşamadı

'Yasak amacına ulaşamadı'

KT Zeytin ve Zeytin Ürünleri Üreticileri Birliği, Bakanlar Kurulu'nun 9 ay önce aldığı karara rağmen, ithal zeytinyağı stoklarının tükenmediğini kaydetti

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Zeytin ve Zeytin Ürünleri Üreticileri Birliği, Bakanlar Kurulu’nun ithal zeytinyağına getirdiği yasağın amacına ulaşabilmesi için devam etmesi gerektiğini belirtti. Birlik, 9 ay önce alınan bu yöndeki karara rağmen, ithal zeytinyağı stoklarının tükenmediğini kaydetti.

 

Birlik Başkanı Gazi Güney yazılı açıklamasında, Bakanlar Kurulu’nun zeytinyağı ithalinin durdurulması kararının sonuna kadar arkasında olduklarını belirterek, bu kararın sektörün gelişimi ve sürekliliğinin başlangıcı olduğunu ifade etti.

 

Mal ve hizmet sektörünün korunması ve gelişmesi için birçok ülkede fon uygulaması bulunduğunu anlatan ve örnekler veren Güney, 9 ay önce alınan ithal zeytinyağının yasaklanması kararının da bu çerçevede yerinde bir hamle olduğunu ancak henüz ithal zeytinyağı stokları tükenmediği için tam anlamıyla amaca hizmet etmediğini kaydetti.

 

Güney, zeytin sektörünün gelişimi için sadece hükümetin aldığı bu kararın yeterli olmadığını; sektördeki üretici, değirmenci, pazarlamacı ve sanayicilerin de çökertme değil gelişim rekabeti içinde olması ve fedakar bir işbirliği diyalogu kurması gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler