1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Ya açıkla, ya istifa et”
“Ya açıkla, ya istifa et”

“Ya açıkla, ya istifa et”

Dr. Bülent Dizdarlı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin dün Meclis’te yaptığı ‘Rapor bitmiştir, baskıdadır, 1-2 saate göndereceğiz’ açıklamasını işaret ederek, “Ya sözünde dur ya neden yapamadığını açıkla ya da istifa et” dedi.

A+A-

İki Toplumlu Sağlık Komitesinin En Eski Üyesi olarak isyan ettiğini dile getiren Dr. Bülent Dizdarlı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin dün Meclis’te yaptığı ‘Rapor bitmiştir, baskıdadır, 1-2 saate göndereceğiz’ açıklamasını işaret ederek, “Ya sözünde dur ya neden yapamadığını açıkla ya da istifa et” dedi.

Dizdarlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi toplumu ve devleti itibarsızlaştırmak, güven sarsmakla suçladı.

İlk kez bu kadar aciz bir duruma düştüğünü belirten Dizdarlı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye hitaben, “Yeter ama. Ya sözünde dur ya neden yapamadığını açıkla ya da istifa et” dedi.

Dizdarlı’nın paylaşımı şöyle:

“Sağlık Bakanımız, dün mecliste yaptığı konuşmada “Pandemi raporu hazırdır ve Cumhurbaşkanlığına bu gün teslim edecektir” diyeli 24 saati aşkın bir zaman geçmiştir.

Yirmi dört saatte Bedrettin Demirel Caddesin’den Silahtar’a bu rapor ulaşmadıysa, biri bizimle dalga geçiyor demektir.

Yapamayacağı ya da yapmayacağı şeyler için devamlı söz verip de sonra yapmayan Sağlık bakan’ı toplumu ve devleti itibarsızlaştırıyor güven sarsıyor.

Dün iki toplumlu sağlık komitesi toplantısını, bu rapor hazır değil diye erteledik. Bu gün vereceğimizi söyledik. Sayın Spehar’ın az evvelki sorusu ile yine mahcup olduk.

12 yıldır bu işi yaparım hiç bu kadar aciz içine düşmedik

Yeter ama. Ya sözünde dur ya neden yapamadığını açıkla ya da istifa et”

Bu haber toplam 2199 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler