1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Umarım KTFF başarılı olur”
“Umarım KTFF başarılı olur”

“Umarım KTFF başarılı olur”

Mehmet Ali Talat yaptığı açıklamada ülke futbolunun kaderinin Kıbrıs sorununun çözüm müzakerelerine de bağlı olduğunu söylerken “KTFF başlattığı süreçte umarı başarılı olur ve Kıbrıs Türk futbolunu uluslararası hukuk içerisine hep birlikte taşıyabiliriz”

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyou (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu dün İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı ziyaret ederek yaşadıkları süreç, izleyecekleri yol haritası ve Cuma günü yapacakları Tüzük Kurultayı ile ilgili görüştü. Sertoğlu’na ziyarette KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler eşlik etti. Mehmet Ali Talat yaptığı açıklamada ülke futbolunun kaderinin Kıbrıs sorununun çözüm müzakerelerine de bağlı olduğunu söylerken “KTFF başlattığı süreçte umarı başarılı olur ve Kıbrıs Türk futbolunu uluslararası hukuk içerisine hep birlikte taşıyabiliriz” dedi.

Sertoğlu: “Destek almaya geldik”
Ziyarette ilk konuşmayı KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu yaptı. Sertoğlu gelme sebeplerinin yaşadıkları süreç hakkında bilgi vermek olduğunu, bundan sonra izleyecekleri yol haritası ve Cuma günü yapılacak olan Tüzük Kurultayı ve tüzükle ilgili bilgi vermek olduğunu söyledi. Sertoğlu, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın bundan önce kendilerine destek verdiğini, bundan sonrası için de destek almaya geldiklerini sözlerine ekledi.

Talat: “Başarı hem futbol hem de ülkenin yararına olacak”
Sertoğlu’nun konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KTFF’nin önemli bir süreç yaşadığını, sürecin başarıya ulaşmasının hem ülke futbolunun yararına, hem de ülkenin yararına olacağını, gençlerin biraz nefes alır hale geleceğini ve psikolojik rahatlama sağlayacağını söyledi. Sürecin zor bir süreç olduğunu belirten Talat “Ben kısa zamanda sonuçlanacağını düşünmüyorum çünkü müzakerelerin birçok çeşidine bugüne kadar çok rastladım ve taraf oldum. Rum tarafının konu ile ilgili yaklaşımlarını ve bizim yaklaşımımızı biliyorum” şeklinde konuştu.

“Futbolun kaderi Kıbrıs sorununa bağlı”
Kıbrıs sorununu çözme müzakereleri başarılı ve olumlu bir çizgi izlerse bunun futboldaki yakınlaşmaya da büyük yararı olacağını düşündüğünü söyleyen Talat “Tersi olursa da olumsuz etkisi olacağını düşünüyorum. Bu bakımdan bir anlamda futbolun kaderi Kıbrıs sorununun çözüm müzakerelerine de bağlıdır” dedi. Herkesin kendi rolünü oynayacağını dile getiren Talat “Futbol Federasyonumuz bu süreci başlattı. Umarım ki başarılı olur ve Kıbrıs Türk futbolunu uluslararası hukuk içerisine hep birlikte taşıyabiliriz. Tekrar başarılar dilerim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler