1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR
TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

Bu yıl “Yaşamak İçin Uyanmak Gerek, Uyanmak İçin Tiyatro” sloganıyla düzenlenen festival, 29 Eylül’e kadar sürecek.

A+A-

13. Kıbrıs Tiyatro Festivali yarın başlıyor. Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından bu yıl  “Yaşamak İçin Uyanmak Gerek, Uyanmak İçin Tiyatro”  sloganıyla düzenlenen  festival, 29 Eylül’e kadar sürecek.

BİLETLER INTERNET ÜZERİNDEN DE ALINABİLECEK

Biletler 20 TL’den,  kombine biletler ise 140 TL’den satılıyor.

Biletler Lefkoşa’da “Dereboyu” olarak da bilinen Mehmet Akif Caddesi üzerindeki “DereboyuAvenue”dan satın alınabilecek.

Dileyenler biletlerini, “mybilet.com” adlı siteden alabilecek. Bu yıl kotası “300” olarak belirlenen kombine biletler internet üzerinden satılmayacak.

İLK OYUN “SELAMÜN KAVLEN KARAKOLU”

Festival programına göre, 13’üncü Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “SelamünKavlen Karakolu” oyunuyla açacak.

Oyun, Ankara Sanat Tiyatrosu tarafından yarın Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde (YDÜ AKKM) sahnelenecek.

Festival programına göre, “Shırley” Tebdil-i Mekan Tiyatrosu tarafından 2 Eylül’de, “Göl Kıyısı” Talimhane Tiyatrosu tarafından 8 Eylül’de, “12 Öfkeli Adam”, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından 10 Eylül’de, “Çürük Temel”, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından 15 Eylül’de, “İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz”, Hayal Perdesi tarafından 17 Eylül’de, “Nazım ile Brecht Kabare”, Dostlar Tiyatrosu tarafından 29 Eylül’de sahnelenecek.

Bu oyunların hepsi YDÜ AKKM’de yer alacak ve saat 21.00’de başlayacak.

LBT OYUNU “HALKTAN BİRİ” 21 EYLÜL’DE

“Halktan Biri” isimli oyun ise, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu tarafından, 21 Eylül’de Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda sahnelenecek.

Meltem Cumbul, Ushan Çakır, Pelin Ermiş, Yiğit Özşener, Mahir İpek, Hakan Güven, Sumru Yavrucuk, Reha Özcan, Selin İşcan, Genco Erkal ve Tülay Günal gibi sanatçıları da ağırlayacak festivalle ilgili detaylı bilgi 22 78 782 numaralı telefondan veya lefkosabelediyetiyatrosu@hotmail.com adresinden alınabilecek.

(TAK)

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler