1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP Lefke İlçe Başkanı Karagözlü oldu
TDP Lefke İlçe Başkanı Karagözlü oldu

TDP Lefke İlçe Başkanı Karagözlü oldu

 Toplumcu Demokrasi Partisi Lefke İlçe Başkanlığı’na Salih Karagözlü getirildi.

A+A-

 Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefke İlçe Başkanlığı’na Salih Karagözlü getirildi.

TDP Lefke İlçesi 6. Olağan Kongresi yapıldı. TDP’den yapılan açıklamaya göre açılış, divanın oluşumu, saygı duruşu ve TDP Genel Sekreter Cemal Varoğlu'nun konuşmasıyla devam eden kongrede, faaliyet ve mali rapor oybirliğiyle onaylandı. Kongre, seçimler bölümünün ardından, dilek ve temennilerle sona erdi.

İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Hasan Özadalı, Dervişe Karagözlü, Mehmet Alpun, Hakkı Aksöğüt, Zafer Erartam, Fatma Erhalk, Örs Gazitepe, Arif Kızılgök, Disiplin Kurulu: Yılbay Sıdal, Funda Doruk, Ahmet Özadalı”

VAROĞLU

TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu konuşmasında, adanın en güzel yerlerinden biri olan Lefke ve bölgesinin yıllarca kendi kaderine terk edildiğine işaret ederek, üreten, gelişen, karakterini koruyan, huzurlu ve refah içerisinde bir Lefke öngördüklerini söyledi.

Varoğlu, bölgenin hem doğal kaynakları, hem de çalışkan insanlarının yaşam biçimiyle tüm Kıbrıs’a model olacak potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

LAÜ'nün bölgeye ekonomik anlamda canlılık getirdiğini ancak düzensiz ve plansız yapılaşma risk bulunduğunu belirten Varoğlu, planlı ve sürdürülebilir bir kalkınma için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

"TÜM ÇABAMIZ TOPLUMUN GELECEĞİ İÇİN..."

Demokrasi, insan hakları, eşitlik ve adalet olgularının kendileri açısından vazgeçilmez olduğunu, ister muhalefet isterse hükümette olsun bunları sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini belirten Varoğlu, toplumun beklentilerini karşılamak adına canla başla çalıştıklarını ifade etti ve "Tüm çaba ve uğraşımız topluma daha iyi bir gelecek yaratmak içindir" dedi.

TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesinin yansımalarının olumsuz olduğunu, özellikle dar ve sabit gelirli vatandaşların bu krizden daha fazla etkilendiğini belirten Varoğlu, bu çerçevede hükümet olarak belirli tedbirler aldıklarını ve son olarak elektrik zammının ertelendiğini kaydetti. TDP Ekonomi Komitesi’nin de konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Varoğlu, ortaya çıkan sonuçların en kısa sürede hükümet ortakları ile paylaşılacağını ifade etti. 

Konuşmasında Kıbrıs konusuna da değinen TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, parti olarak en temel motivasyonlarından birinin bu sorunu çözülmesine yönelik olduğunu belirtti. BM Genel Sekreteri’nin geçici danışmanının Kıbrıs konusuyla ilgili raporunu sunmasının ardından yeni bir sürecin başlayabileceğini belirten Varoğlu, TDP olarak federal temelde bir çözüm için her türlü katkıyı yapmakta kararlı olduklarını kaydetti.

Kıbrıs sorunuyla ilgili yapılan görüşmelerde Kıbrıslı Türk tarafının devre dışı kalmasının kabul edilemeyeceğini de belirten Varoğlu, Kıbrıs Türk liderliği ile Kıbrıs Türk tarafının mutlaka özne olmaya devam edeceklerini, bunun tersinin çok ciddi ve geri dönülemez zararları da beraberinde getirebileceğini söyledi.

KARAGÖZLÜ

TDP Lefke İlçe Başkanlığı’na seçilen Salih Karagözlü ise bu göreve getirilmesine destek veren herkese teşekkür etti. Karagözlü, gerek toplumun yapısal sorunları, gerekse Kıbrıs sorununun çözümü konusunda ekibiyle birlikte ciddi bir çalışma yapma kararlılığında olduklarını belirtti.

Ülkenin en önemli ve güzide bölgelerinin başında gelen Lefke bölgesinin ekonomik anlamda kalkınırken, tarihi ve doğal güzelliklerinin korunması gerektiğinin bilincinde olduklarını belirten Karagözlü, "Potansiyelini tarihsel zenginliğinden, havasından, denizinden ve toprağından alan bölgenin akılcı ve sürdürülebilir kalkınma politikasına sahip olması, olmazsa olmazımızdır" dedi.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler