1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siber: “İçe kapanık liderlik değişecek”
Siber: “İçe kapanık liderlik değişecek”

Siber: “İçe kapanık liderlik değişecek”

Siber, 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kıbrıs Türk halkının değişime imza atacağı ve bu değişimin halkın özgüvenini yerine getireceği inancını ifade etti.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber, 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kıbrıs Türk halkının değişime imza atacağı ve bu değişimin halkın özgüvenini yerine getireceği inancını ifade etti.

CTP basın bürosundan verilen bilgiye göre, Siber, müzakere masasında daha aktif, daha dinamik, daha üretken ve dünyayla iletişim kuran bir yapı oluşturacaklarını kaydederek “İçe kapanık liderlik önceki beş yılda kazandıklarımızı da kaybettirdi. Liderin görünür olması halkının da görünür olması anlamına gelir” dedi.  Siber önceki gün sırasıyla Lefke çarşısı, Yeşilyurt, Gaziveren, Aydınköy, Yayla ve Gayretköy’ü ziyaret ederek cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi.

“Değişim tepeden tırnağa”
Siber her açıdan bir değişime ihtiyaç duyduklarını ve 19 Nisan seçimlerinin bu değişimin başlangıç tarihini oluşturacağını söyledi.
Kıbrıs Türk halkının bu değişimle bölge barışına da hizmet edeceğine inandığını vurgulayan Siber, toplumu düşünerek ülke yararına işler yapmak için yola çıktıklarını kaydetti.
Seçilmesi halinde, hem müzakerelerde hem de iç sorunlarda aktif olacağını dile getiren Siber, “Sorun varsa ve siz bir makamdaysanız, halk yararına işler yapmak istediğinizde hiçbir şey size engel olamaz. Evet, bu ülkede tepeden tırnağa değişime ihtiyaç var. Görüyorum ki değişim zihniyetlerde başladı. 19 Nisan yeni bir düzenin başlangıç tarihi olacak” dedi.
Kendisini sadece yürüttüğü görev olan meclis başkanlığıyla sınırlamadığına değinen Siber, yürüttüğü projeleri de anlattı.

“‘Masaya dön’ demekle sorun çözülmüyor”
Müzakere masasında daha aktif, daha dinamik, daha üretken ve dünyayla iletişim kuran bir duruma geleceklerini anlatan Siber, “Kendimizi anlatan bir yapı kuracağız” dedi.
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın döneminde bu yapının oluşturulduğunu ancak son beş yılda bütün imajın “yerle bir edildiğini” savunan Siber, “Liderin görünür olması halkın görünür olmasıdır. İçine kapanık liderler halkın da içine kapalı olmasını sağlar. Biz uluslararası alanda kendimizi anlatan politikalar izlersek güçlü oluruz” ifadelerini kullandı.
Rum lider Nikos Anastasiadis’in masadan kalktığını ifade eden Siber, sorunun “Anastasiadis masaya dönsün” demekle çözülemeyeceğini, aktif temaslar yürüterek dünyaya Kıbrıs Türkünü anlatmak gerektiğini belirtti.

Bu haber toplam 1151 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler