1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Opera Geceleri' 31 Ağustos-1 Eylül’de
Opera Geceleri 31 Ağustos-1 Eylül’de

'Opera Geceleri' 31 Ağustos-1 Eylül’de

LTB 31 Ağustos-1 Eyül tarihlerinde düzenleyeceği Opera Geceleri etkinliği hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 31 Ağustos-1 Eyül tarihlerinde düzenleyeceği Opera Geceleri etkinliği hakkında bir basın toplantısı düzenledi. LTB’de gerçekleşen basın toplantısına LTB Kültür Sanat Kordinatörü Yaşar Ersoy, Şef Turgay Hilmi, Meclis Üyesi Tülay Umut, Fatma Sabri ve Müdür Muavini Mehmet Çakmak katılarak basına bilgi verdi.

 

ERSOY: “KÜLTÜR-SANAT İLE İNSANIMIZIN RUHUNA HİTAP EDİYORUZ”

LTB Kültür Sanat Kordinatörü Yaşar Ersoy, “LTB 2011 Yaz Etkinlikleri” programının temmuz ayının başından başlayıp ekim ayı sonuna kadar süreceğini ve etkinlikler içerisinde yer alan Opera Geceleri’nin tanıtımını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yaşar Ersoy, “Opera Geceleri 31 Ağustos-1 Eylül akşamları Girne Anfi Tiyatrosu’nda Lefkoşa Türk Belediyesi, Kıbrıs Sanat ve Bale Okulu, Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Nürnberg Öğletmeler Korosu’nun katılımıyla gerçekleştiriliyor. LTB her zaman olduğu gibi çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde başta başkentin ve tüm Kıbrıs Türk toplumunun kültürel sanatsal kalkınmasına önem vermiş ve asal görevleri arasında saymıştır. Opera geceleri de bu bağlamda yapılmaktadır. Bu gecelerde amacımız ülkemizin sanatsal gelişmesine ve üst düzeye çıkmasına katkı sağlamaktır. LTB, Tiyatro Festivali, Halk Dansları Festivali, Göçmenköy Kültür Sanat Spor Festivali, müzik geceleri ve halk konserleriyle yaz aylarını etkinlikler ve festivallerle sürdürmektedir. Belediyeciliğin sadece şehir temizliği değil ruh temizliğinin akıl temizliğinin esas olduğu inancı ile bu kültür sanat festivallerine önem veriyoruz ve gerçekleştirilmesine destek oluyoruz. Çünkü insanın kafa sağlığının ruh sağlığının sağlanması aynı zamanda şehrin güzelleşmesi şehrin temizlenmesini de getirir. LTB diğer çalışmaların yanı sıra kültür sanat çalışmalarını da bu anlamda yürütmektedir” dedi.

 

 

HİLMİ: “ÖNEMLİ KATILIMCILAR VAR”

Turgay Hilmi ise LTB’nin gerçekleştirmekte olduğu yaz etkinliklerine Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulları olarak kendilerinin de katılmalarının kendilerini çok gururlandırdığını söyledi. Hilmi konuşmasının devamında, “Katılımcılar Nürnberg Öğretmenler Korosu 85 katılımcıyla adamıza gelecekler. Hiçbir karşılık beklemeden ülkemize geliyorlar. Antalya Devlet ve Opera Balesi ise 54 sanatçı ile ülkemize gelecek. Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu’nda gençlik korosu bu konserde yer alacak. Ülkemizde sanata yeterince değer vermeyen makamların olduğu halde LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın ve LTB’nin çalışkan personelinin iş birliği ile bu ilgisizliğe karşı LTB’nin sanata vermiş olduğu değeri de ispatlamış oluyoruz. Bugüne kadar birçok organizasyon gerçekleştirdim fakat her organizasyonun değişik bir hazırlık dönemi vardır değişik bir ekibi vardır bu yıl önümüze çok büyük engeller çıktı. Bu engelleri LTB Başkanı Bulutoğluları hiçbir şart kabul etmeden hatta karşı çıkılmasına rağmen bütün engelleri aşarak gerek sanatsal etkinlikleri gerek Opera Geceleri’ni gerçekleştirmek için bütün kapıları bize açtı. Bilet satışları LTB’de Kıbrıs Sanat Girne Şubesi’nde, İktisat Bank bütün şubelerinde ve Deniz Plaza şubelerinde gelecek hafta satışa sunulacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler