1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Lefke, 4’üncü Lig’den başlar'
Lefke, 4’üncü Lig’den başlar

'Lefke, 4’üncü Lig’den başlar'

Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz akşam “uluslararası spor yazarları” günü dolayısı ile Güney Lefkoşa’da bulunan Carlsberg firmasının organizasyonunda Rum spor yazarları ile bir araya geldik. Carlsberg firması binası bahçesinde birlikte y

A+A-

Uluslararası spor yazarları gününde bir araya gelen KOP Asbaşkanı Andereas Sandis ile spor yazarı Şükrü Burağan, sorulan sorulara açık yüreklilikle yanıt verdi

 

“Lefke, 4’üncü Lig’den başlar”

 

·        “Lefke Spor Kulübü bize başvuruda bulunursa, bizler de iyi niyet çerçevesinde genel kurul onayına sunup Lefke’yi en iyi 3. Lig’e yükselme dediğimiz 4. Lig’e alabiliriz”

 

·        “4. Lig’in kuralları var. Yabancı oyuncu oynatılmaz, tüm sporcuların elinde Kıbrıs kimlik kartı olma zorunluluğu vardır. Maçlar bizim kontrolümüz altındaki statlarda oynanır. Lefke bunları kabul ederse hiç durmasın gelip başvuru yapsın”

 

 

Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz akşam “uluslararası spor yazarları” günü dolayısı ile Güney Lefkoşa’da bulunan Carlsberg firmasının organizasyonunda Rum spor yazarları ile bir araya geldik.

Carlsberg firması binası bahçesinde birlikte yenen yemek çok neşeli geçmesine rağmen konu ülkemiz takımlarından Lefke’nin durumu ve Türkiye’de şike iddiaları ile sarsılan Fenerbahçe oldu.

Ayni yemeğe katılan Cyprus Football Association Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu (KOP) Asbaşkanı Andereas Sandis, spor yazarı arkadaşım Şükrü Burağan ile birlikte Lefke ile ilgili kafamıza takılan soruları yanıtladı.

 

“KURALLARIMIZA UYMAK ZORUNDADIR”

“Lefke yöneticileri ile görüştük, fakat Lefke Spor Kulübü’nün henüz bize başvurusu yok. Başvuru yaptığı takdirde de bizim kurallarımıza uymak zorundadır” diyen Sandis, “Öncelikle sadece Lefke başvuru yaptığı takdirde, onları 3. yükselme liginden almak zorundayız. Fakat bizler yönetim kurulu iyi niyet göstergesi olarak Lefke’yi yarı profesyonel olan 3. Lig’e yükselme ligi dediğimiz 4. Lig’e alabiliriz” dedi.

 

“KIBRISLI OLMALIDIRLAR”

4. Lig’de oynamanın kuralları olduğunu ifade eden Sandis sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesela tüm sporcular Kıbrıs doğumlu olup ellerinde bizim verdiğimiz kimlik kartları olmalıdır. Yani 4. Lig’de yabancı oyuncu oynatılamaz. Maçlar bizim kontrolümüz altındaki statlarda oynanabilir. Daha bunun gibi birçok kurallarımız var. Lefke bunları kabul ederse hiç durmasın hemen gelip başvuru yapsın.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler