1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Kıb-Tek ile ilgili haberler maksatlı'
Kıb-Tek ile ilgili haberler maksatlı

'Kıb-Tek ile ilgili haberler maksatlı'

El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer, “Kurumun imajı yalan yanlış bilgilerle yıkmaya çalışılıyor”

A+A-

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Çağlayan Cesurer, KIB-TEK’in maliyetleriyle ilgili haberlerin araştırılmadan yazıldığını belirterek, “Kurumun imajı yalan yanlış bilgilerle yıkmaya çalışılıyor” dedi.

Son günlerde basında KIB-TEK çalışanlarıyla ilgili çıkan haberlerin yalan ve yanlış bilgiler içerdiğini belirterek, bu haberlerin aynı merkezlerden servis edildiğini dile getiren Cesurer, “Bunlar, diğerlerinde olduğu gibi kurumu ‘devredelim’ noktasına getirmek için yapılıyor” dedi.

“MAAŞIN TÜMÜNÜ BAĞIŞLASAK…”

Yazılı bir açıklama yapan Cesurer, Temmuz ayında AKSA’ya “kira ve yakıt bedeli” olmak üzere 21 milyon TL’nin üzerinde ödeme yapıldığını bildirdi, diğer rakamlarla ilgili bilgi verdi.
“Maalesef, iyi araştırmacılarımız bunlardan haberdar değil.  Yaşanan olumsuzlukları çalışanların maaşlarıyla ilişkilendirmeye çalışıyorlar ama EL-SEN üyeleri maaşlarının tümünü bağışlasa maliyetlere tek kuruşluk etkisi olmaz” diyen Cesurer, şunları ekledi:

“BİR YERDEN SES GELİYORSA ORADA DEĞİŞİM VAR…”

“KIB-TEK’te son dönemde yapılanlar yılların birikmiş sorunlarının çözümüne dönük uygulamalar. Elbette iş yapanlar hata yapacak, bir yerden ses geliyorsa orada bir değişim var demektir.”
Cesurer, yazılı açıklamasında AKSA ile ilgili bazı verileri ise şöyle aktardı:

(tak)

Bu haber toplam 1201 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler