1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GOLİFA VATANDAŞLIKLARA DEVAM
GOLİFA VATANDAŞLIKLARA DEVAM

GOLİFA VATANDAŞLIKLARA DEVAM

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal imzasıyla gönderilen basın bildirisinde, “UBP Hükümeti sadece geçtiğimiz Temmuz ayında 125 yeni vatandaşlık dağıttı, amaç siyasi iradeyi ortadan kaldırarak entegrasyonu gerçekleştirmektir” denildi. Açıkla

A+A-

 

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal imzasıyla gönderilen basın bildirisinde, “UBP Hükümeti sadece geçtiğimiz Temmuz ayında 125 yeni vatandaşlık dağıttı, amaç siyasi iradeyi ortadan kaldırarak entegrasyonu gerçekleştirmektir” denildi.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

         İşbirlikçi UBP Hükümeti “Golifa Vatandaşlık”dağıtmaya devam ediyor hala!

         Siyasal iradeden yoksun işbirlikçi UBP hükümeti 2009’dan beridir aldığı talimatlar ile uyguladığı politikalarla Kıbrıslı Türkleri yok olma noktasına getirmiştir.

         İktidara geldiği günden halk düşmanlığına aralıksız ve pervasızca devam eden işbirlikçi UBP hükümeti Kıbrıslı Türkleri ortadan kaldırmak, yok etmek için her türlü uygulamayı artırarak hayata geçirmektedir ve bunları da AKP Hükümetinden aldığı icazetle yapmaktadır.

         İşbirlikçi UBP Hükümeti 2009 yılından beridir dağıttığı vatandaşlıklarla kendi koltuklarını sağlama almaya çalışmakta, diğer taraftan da AKP’nin asimilasyona dayalı entegrasyona dayalı politikalarına hizmet etmektedir.

         İşbirlikçi UBP hükümeti geçtiğimiz Temmuz ayında 125 (golifa) vatandaşlık dağıtmıştır. Bu vatandaşlıkların 7’sinin de Bakanlar Kurulu kararı ile yapıldığını biliyoruz.Sadece Temmuz ayında 125 vatandaşlık verilmesi bu konuda durumun ne kadar vahim olduğunu ve bizlerin bu yönde vermiş olduğumuz mücadelenin ne kadar  haklı olduğunu göstermektedir.

         Burada güdülen amaç AKP’nin dayatması ile işbirlikçi UBP eliyle Kıbrıslı Türklerin siyasini iradesi ortadan kaldırarak entegrasyonu  gerçekleştirmektir.

         KTAMS olarak adanın Kuzeyinde Kıbrıslı Türk kimliğini devam ettirmek için işbirlikçi UBP’nin bu entegrasyon politikalarına karşı mücadelemizi sürdürme kararlılığında ve inancındayız.  Bununla birlikte halkımızın da bu konuda duyarlı davranmasını ve işbirlikçi UBP’nin bir an önce toplumun başından gönderilmesi mücadelesine katılmaya ve katkı koymaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler