1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arıklı: HP, UBP tabanından özür dilesin
Arıklı: HP, UBP tabanından özür dilesin

Arıklı: HP, UBP tabanından özür dilesin

Cumhurbaşkanı ile görüşmesinden sonra açıklama yapan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, HP’nin geçmişte UBP’ye ilişkin çok ağır sözler söylediğini, bugün UBP tabanından özür dileyerek hem hükümetin, hem de cumhurbaşkanlığına giden yolu açabileceğini kaydetti

A+A-

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yeni hükümeti kurma görevi vermesi öncesinde siyasi parti başkanlarıyla görüşmeler çerçevesinde Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Başkanı Erhan Arıklı ile bir araya geldi. 
Cumhurbaşkanlığı’nda saat 10.30’da gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu ve YDP Genel Başkanı Arıklı’nın yanı sıra, Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz ve milletvekili Bertan Zaroğlu da hazır bulundu. 
Toplantının ardından basına açıklama yapan Arıklı, “Cumhurbaşkanı Akıncı’ya hükümeti kurma görevini UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’a vermesi gerektiğini söyledim” dedi. 

 

“Görevi Sayın Ersin Tatar’a vermesi gerektiğini söyledik Sayın Cumhurbaşkanı da yapacağını söyledi. En bariz hükümet formülü UBP-HP ama her iki partinin tabanında da ciddi tartışmalar yaşanıyor. Geçmişte HP çok ağır şeyler söylemiştir, şimdi önündeki handikap da budur. Bu handikabı kaldırmanın yolu, özür dileme mekanizmasını uygulamasıdır.  UBP Tabanından özür dilerse hem hükümete, hem de cumhurbaşkanlığına giden yolu açar diye düşünüyoruz. Top şu anda HP’nin ayağındadır. Hep birlikte nasıl bir adım atacağını göreceğiz."

 

Hükümet formülünün UBP-HP olacağını, ancak iki partinin tabanında ciddi tartışmalar yaşandığını, bunun nedeninin de HP yetkililerinin UBP’ye yönelik “ağır sözler” söylemesi olduğunu belirten Arıklı, “En büyük handikap budur” dedi. 
Bunu ortadan kaldırmanın yolunun özür dileme mekanizmasını çalıştırmak olduğunu dile getiren Arıklı, UBP tabanından özür dilemenin, yolu açacağını kaydetti. 

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler