1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 1’İNCİ LİG TÜRKİYE’YE TAŞINDI
1’İNCİ LİG TÜRKİYE’YE TAŞINDI

1’İNCİ LİG TÜRKİYE’YE TAŞINDI

KKTC Liglerinde 2011-2012 sezonunun başlamasına bir aya yakın bir süre varken, Birinci Lig’de yer alan 14 takımdan 13’ünün kamp tercihini Türkiye’de kullanmaları dikkati çekti. Konu ile ilgili olarak bir araştırma yapan YENİDÜZEN Spor S

A+A-

 

 

 

KKTC Liglerinde 2011-2012 sezonunun başlamasına bir aya yakın bir süre varken, Birinci Lig’de yer alan 14 takımdan 13’ünün kamp tercihini Türkiye’de kullanmaları dikkati çekti.

Konu ile ilgili olarak bir araştırma yapan YENİDÜZEN Spor Servisi Kuzey Kıbrıs’taki başta saha koşulları olmak üzere iklim koşullarının müsait olmaması nedeniyle yurt dışı kamplarının cazip geldiğini ortaya çıktı.

Kuzey Kıbrıs’ta çalışmayı tercih eden tek takım, bu sezon yeniden Birinci Lig’e dönen Türk Ocağı.

 

EN GÖZDE KAMP YERİ KARTEPE

13 takımdan beşi Kartepe’de kamp yapmayı tercih etti. Lapta, Mağusa Türk Gücü, Göçmenköy, Lefke ve Yenicami’nin kamp için seçtikleri yer İzmit Kartepe.

Bu takımlardan Lapta, Mağusa Türk Gücü ile Göçmenköy’ün halen Kartepe’de bulunurken, Yenicami yarın, Lefke ise 5 Eylül’de Kartepe’de kampa girecek.

Lefke 7-13 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da bir kamp daha yapmıştı.

Bu arada Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisi’ne konuşan Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat, sahaların yeniden çim ekilmesi nedeniyle, çalışacak saha bulamadıklarından zorunlu olarak Türkiye’yi tercih etmek durumunda kaldıklarını açıkladı.

 

DİĞER TAKIMLARIN KAMP YERİ TERCİHLERİ

Bu beş takım dışında geriye kalan takımların kamp tercihleri ise farklı yerler. Dün adadan ayrılan Cihangir ile Tatlısu İzmir Karşıyaka, Doğan Türk Birliği artık klasik kamp yeri olan İzmir Ödemiş, Gönyeli Bolu-Gerede, Çetinkaya Ankara Kızılcahamam’ı tercih ederken, eylül ayı başında Türkiye’de kamp yapacak olan B.Bağcıl’ın kamp yeri Ankara Kızılcahamam. Kamp ise 6-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

 

İşte Birnci Lig takımlarının kamp yerleri

 

 

Takım         Kamp yeri

K.Kaymaklı  Düzce

Lapta           İzmit Kartepe

MTG  İzmit Kartepe

Göçmenköy İzmit Kartepe

Lefke İzmit Kartepe

Yenicami     İzmit Kartepe

Çetinkaya    Ankara Kızılcahamam

B.Bağcıl      Ankara Kızılcahamam

Gönyeli       Bolu

Cihangir      İzmir-Karşıyaka

Tatlısu        İzmir-Karşıyaka

DTB   İzmir Ödemiş

T.Ocağı      KKTC

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1077 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler