YASADIŞI AVA 140 İHBAR HATTI

YASADIŞI AVA 140 İHBAR HATTI

Av Korucuları, II. İnce Av'ın ilk üç gününde Polis Teşkilatı ile birlikte yaptıkları işbirliği neticesinde toplam 33 dosyayı yargıya sevk etti.

A+A-

 

 

KKTC Avcılık Federasyonu’na bağlı Av Korucuları, II. İnce Av'ın ilk üç gününde Polis Teşkilatı ile birlikte yaptıkları işbirliği neticesinde toplam 33 dosyayı yargıya sevk etti.

 

KKTC Avcılık Federasyonu Basın Yayın Propaganda Sorumlusu İbrahim Tasmacı’nın yaptığı açıklamaya göre, KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu’nun başkanlığını yaptığı bir grup Av Korucusu’ndan oluşan heyet, Polis Genel Müdürü Günay Özan ile Polis Genel Müdürü I. Yardımcısı Pervin Gürler ve Polis Genel Müdürü II. Yardımcısı Erdal Emanet’i makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretlerde, yapılan işbirliği ve çalışmalar değerlendirildi.KKTC Avcılık Federasyonu Nilhan Tayfunlu, Dikmen ve İskele ofislerinde görevlendirilen 20 av korucusunun yalnızca av günleri değil diğer günlerde de 24 saat görevleri başında, ülke geneli etkin denetimler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

 

140 İHBAR HATTI

 

“Ülkede yasadışı avcılık yapanlara göz açtırmayacaklarını” kaydeden Tayfunlu, halkın ve avcıların her türlü yasadışı avcılık konusunda 140 ihbar hattına bilgi verebileceğini söyledi.

 

Yapılacak ihbarların gizli tutulup titizlikle takip edileceğini belirten Tayfunlu, üç beş kişinin yasa dışı davranışları dolayısıyla tüm avcılık camiasının cezalandırılamayacağını ifade etti. Tayfunlu, “Artık böyle olmayacak. Kendini bilmezler tespit edilip yargıya sevk edilecektir. Yargıdan beklentimiz, yasa tanımayanlara bir fırsat daha vermemeleri, yasanın tanıdığı en yüksek cezayı verip diğer yasa tanımayanlara örnek olmasını sağlamalarıdır.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur