1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Sanatçı gözüyle Coronavirüs
Sanatçı gözüyle Coronavirüs

Sanatçı gözüyle Coronavirüs

Dünya genelinde yeni tip coronavirüsün (covid-19) yayılması ile birlikte ressamlar da salgını ve mücadeleyi tuvallere yansıtmayı sürdürüyor

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sanatçı İgor Gushchin  dünya üzerinde korku ve endişe ile takip edilen coronavirüsü fırça ucuyla tuvale taşıdı.

Sanatçı Gushchin , coronavirüs'ün insan psikolojisi üzerinde yarattığı etkenlerden uzaklaşabilmek adına sanatıyla tuvale yansıttığı eserlerini sanatseverlerle paylaştı

Sanatçı, kendimiz için, ailemiz için, toplum için yetkililerin yaptığı  uyarı ve önlemleri dikkate alalım, uyalım, sağlıklı kalalım dedi.  

Açıklamada, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için her gün ayrı bir sanatçı tarafından resmedilerek, coronavirüsü farklı bakış açılarıyla paylaşmaya devam edileceği bildirildi.

cc-056.jpg

İgor Gushchin  kimdir?

1965 doğumlu, Almatı kentinde yaşayan Rus sanatçı İgor Gushchin,   St.Petersburg Gavrila Derjavin Güzel Sanatlar Akademisi, İngiltere’nin Londra kentinde bulunan Avrupa Yaratıcı Derneği ve Gürcistan Sanatçılar Birliği Üyesidir.

Benzersiz bir resim tekniği sanatçısı olan İgor Gushchin,   "The essence of transcendental art" kitabının da yazarıdır. Her yıl St.Petersburg’da, Karagandı’da, Almatı’da, Riga’da ve İtalya’da karma ve kişisel sergilerine katılmaktadır. Sanatçının eserleri Rusya, Kanada, ABD, Kazakistan ve Baltık ülkelerinde birçok özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Bu haber toplam 2940 defa okunmuştur