1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Maliye: “3 Milyon Euro ödendi, sorun aşıldı”
Maliye: “3 Milyon Euro ödendi, sorun aşıldı”

Maliye: “3 Milyon Euro ödendi, sorun aşıldı”

"Maliye Bakanı ile bir araya gelen şirket yetkilileri karşılıklı istek ve itirazları görüşmüş ve sorun aşılmıştır"

A+A-

Maliye Bakanlığı, 3 Milyon Euro’dan fazla ödenmemiş vergi borcu nedeniyle gelirlerine haciz konulan T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi Ticareti Şirketi Limitedi ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklama şu şekilde:

Geçtiğimiz hafta içerisinde T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi Ticareti Şirketi Limitedi’nin temsilcileri ile yapılan görüşmenin bir sonuç vermemesi üzerine bugün geçmiş KDV faiz ödemeleri ile ilgili son ödemenin yapılabilmesine yönelik Gelir ve Vergi Dairesi Müdürlüğümüz bir girişim başlatmıştır.

Bugün öğleden sonra Maliye Bakanı ile bir araya gelen şirket yetkilileri karşılıklı istek ve itirazları görüşmüş ve sorun aşılmıştır.

Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, şirketin KDV faizi olarak ödemekle yükümlü olduğu 3 milyon Euro tutarındaki meblağı ödediğini, toplantı esnasında ortaya konulan görüşlerden, bazı konularda şirketin haklı olabileceğini ve bu nedenle önümüzdeki hafta içinde yeniden bir araya gelerek daha detaylı bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu, her iki tarafın teknik ekiplerinin iyi niyetle ileriki günlerde benzeri anlaşmazlıkların ortaya çıkmaması için gayret sarf edileceğini belirtti.

Bu haber toplam 2399 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler