1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. KİTAP FUARI BAŞLIYOR
KİTAP FUARI BAŞLIYOR

KİTAP FUARI BAŞLIYOR

Işık Kitabevi'nin geleneksel olarak düzenlediği Işık Kitap Fuarı’nın 30.’cusu 4-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

A+A-

 Işık Kitabevi Kitap Fuarı bu yıl 4-15 Eylül tarihleri arasında “İnatla Umutla Çoğalmak” sloganıyla düzenleniyor.

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen etkinlikle ilgili bugün Gençlik Merkezi’nde basın toplantısı yapıldı.

Basın toplantısına Işık Kitabevi’nin sahibi Nahide Merlen, Sanatçı ve Yazarlar Birliği’ni temsilen Fatoş Avcısoyu Ruso ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni temsilen Halil Davulcu katıldı.

MERLEN: “KİTAP OKUMAK SUÇ OLMAMALI, KİTAPLARA SUÇ ALETİ OLARAK BAKILMAMALI”

Merlen burada yaptığı konuşmada, 30 yıldır her türlü zorluğa rağmen, kitapları kitabevlerinden çıkararak insanların ayaklarına getirmek için çalıştıklarını anlattı.

Fuarın bu yılki sloganını “İnatla Umutla Çoğalmak” şeklinde belirlediklerini kaydeden Merlen, “Kitap okumak suç olmamalı. Kitaplara suç aleti olarak bakılması bizi rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.

Merlen konuşmasında, fuarı işbirliği içinde düzenledikleri Sanatçı ve Yazarlar Birliği ve Gazeteciler Birliği’ne teşekkür etti.

RUSO

Sanatçı ve Yazarlar Birliği’ni temsilen Fatoş Avcısoyu Ruso da burada yaptığı konuşmada, fuarın tüm zorluklara rağmen 30’uncu yılına ulaşmasının önemine işaret etti.

Fuar kapsamında 2 dilli 2 toplumlu etkinlikler düzenleneceğini anlatan Ruso, tüm kitapseverleri fuara davet etti.

DAVULCU

Gazeteciler Birliği’ni temsilen basın toplantısına katılan Halil Davulcu da 30’uncu yılını kutlayan fuarın parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Davulcu bu yılki fuarda, hem ülkedeki hem de dünyadaki gazetecilerin sorunlarını ve iki toplum arasındaki iletişimin durumunu ele alan paneller düzenleneceğini anlattı.

AÇILIŞ 4 EYLÜL’DE

4 Eylül’de, 20.30’da açılacak Fuarın ilk gününde, kokteyl ve okur yazar buluşmasına yer verilecek. “30 Yılın Sergisi” adıyla, geçmiş yıllara dair fotoğrafların yer aldığı bir sergi düzenlenecek olan açılışta, Alkapon ve Arda Gündüz sahne alacak.

ONUR ÖDÜLÜ ZAİM'E

Fuar kapsamında geleneksel olarak verilen onur ödülü, bu yıl Derviş Zaim’e takdim edilecek.

Tüm etkinlikler Kızılbaş Kilisesi’nde bulunan Gençlik Merkezi’nde 20.30’da başlayacak. 

Fuar pazar hariç her gün 09.00 - 13:00 ve 17:00 - 24:00 saatleri arasında, pazar günü ise 17:00 - 24.00 arasında açık olacak.

Fuar süresince tüm kitaplar yüzde 10 indirimli satılacak.

 

fuar.jpg

Bu haber toplam 4973 defa okunmuştur
Etiketler : , ,