KAMU-İŞ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

KAMU-İŞ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Kamu-İş, Sosyal Güvenlik ve Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasa Tasarıları hakkında üyelerine yönelik bilinçlendirme toplantısı düzenledi.

A+A-

 

 

 

Kamu-İş, Sosyal Güvenlik ve Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasa Tasarıları hakkında üyelerine yönelik bilinçlendirme toplantısı düzenledi.

 

Kamu-İş Konferans Salonunda, Sendika Başkanı Sami Dilek’in konuşmasıyla başlayan toplantıda, Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdür Muavini Şener Özbudak, Sosyal Sigortalar Dairesi Sigorta İşleri Amiri İbrahim Altınel, Personel İşleri Amiri Kasım Ekmen, Kamu İş Danışmanı Hasan Değirmencioğlu, Sosyal Güvenlik ve Sosyal Sigortalar Değişiklik Tasa Tasarısı hakkında üyeleri bilgilendirdiler.

 

DİLEK

 

Kamu-İş Başkanı Sami Dilek, yaptığı açılış konuşmasında sendikalarının her zaman sendikal haklar ve demokratik özgürlük hareketinin öncüsü olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydetti.

 

Sendikalarının çalışmaları hakkında bilgi veren Dilek, bugünkü toplantının amacının değiştirilmek istenen Sosyal Güvenlik ve Sosyal Sigortalar Yasalarını tartışmak olduğunu söyledi.

 

Uzmanların üyelere aktaracağı bilgilerden ve üyelerden gelecek görüşlerden hareketle bir sonuç bildirgesi yayımlanacağını ifade eden Dilek, yayımlanacak sonuç bildirgesinin Kamu-İş ve birçok sendikanın mücadelesinde bir hareket noktası teşkil edeceğine inanç belirtti.

 

Ellerine ulaşan değişiklik tasarılarının birçok olumsuzluklarla dolu olduğunu savunan Dilek, “en önemlisi emeklilik maaşının saptanmasında bu tasarıların yasallaşmasından sonraki sigortalılık süresi, genel ortalama kazanç esası üzerinden tüm süreler dikkate alınarak hesaplama yapılacaktır. Bu genel ortalama kazanç esası ile yapılacak olan hesaplama ile menfaatler azalacaktır” dedi.

 

Dünyanın bir ekonomik krizle sarsıldığını, ülkenin de bundan nasibini aldığını belirten Dilek, kurumları ayakta tutmanın kendilerinin öz görevi olduğunu, mantıklı öneriler olduktan sonra Kamu-İş olarak ellerini taşın altına koymaktan korkmadıklarını kaydetti.

 

Dilek, toplantının hem üyeleri bilgilendireceğini, hem de hükümete bir uyarı niteliği taşıdığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur