1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Hükümet görüşmeleri öncesi, Meclis buluşması
Hükümet görüşmeleri öncesi, Meclis buluşması

Hükümet görüşmeleri öncesi, Meclis buluşması

Meclis’te temsil edilen siyasi partiler ‘Hükümet görüşmeleri’nin yapılacağı bugün önce Meclis Genel Kurulu birleşiminde bir araya geldi.

A+A-

Meclis’te temsil edilen siyasi partiler ‘Hükümet görüşmeleri’nin yapılacağı bugün önce Meclis Genel Kurulu birleşiminde bir araya geldi.

Ersan Saner’in Cumhurbaşkanı’ndan aldığı görevle ilgili bilgilendirilen Meclis’te, parti başkanları kürsüye geldi.

Saner’e Başbakanlık görevi…

Meclis Genel Kurulu toplandı, ilk olarak Meclis’in 12 Kasım tarihli toplantısının ertelenmesine ilişkin Danışma Kurulu’nun kararını onayladı.

Buna göre Meclis’in Perşembe günkü toplantısı 16 Kasım Pazartesi yapılacak.

Meclis Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Hükümeti kurma ve Başbakanlık görevini Ersan Saner’e verdiğine ilişkin bilgilendirildi.

Arıklı: “Nedense UBP’de olanlar dışarıdakileri rahatsız etti”

Yeniden Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı, son gelişmelere ilişkin yaptığı konuşmada, gelişen olayların UBP içerisinde değil de dışarıda rahatsızlık yarattığı görüşünü belirtti.

“Sanki daha önce böyle müdahaleler olmamış gibi bazı çevreler UBP’ye sahip çıkmak için başka çevreleri dövmeye çalışıyor” diyen Arıklı, bu meselenin UBP’ye bırakılması gerektiği görüşünü ifade etti.

UBP’nin bu kadar önemsenmesini yadırgadığını da söyleyen Arıklı, düzenlenecek Demokrasi Yürüyüşünü de eleştirdi.

Hükümet görüşmelerine ilişkin de görüş belirten Arıklı, geniş tabanlı bir hükümetten yana olduklarını söyledi.

“Herkesin elini taşın altına koyması şık olur” diyen Arıklı, halkın beklentisinin de bu yönde olduğunu savundu.

15 Kasım’da Maraş’ta yapılması planlananlara değinen Erhan Arıklı, bu etkinliklerin güneyden çok kuzeyde bazı çevreleri rahatsız ettiği görüşünü savundu.

Ataoğlu: “Kurulacak hükümet şimdiden hayırlı olsun”

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, başka bir parti içerisindeki olayların kendilerini ilgilendirmediğini söyledi, yapılacak açıklamalarla kendilerinin de bilgi sahibi olacağını kaydetti.

Kurulacak hükümetin, muhalefetin de yardımı ile çalışması gerekliliğine değinen Ataoğlu, ekonomi, sağlık, yükseköğretim, turizmde alternatif modellerde elbirliği ile çalışılması gerekliliğine işaret etti.

Ataoğlu, şimdiden kurulacak hükümetin hayırlı olmasını diledi.

Özyiğit: ‘Seçime müdahale edenler Maraş provokasyonu hazırlığında’

Ülke olarak son günlerden geçildiğine işaret eden TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “Kimse ne yaptığını bilmiyor, el yordamı ile bir şeyler yürütülüyor… Bazı arkadaşların Cumhurbaşkanı olma sevdası nedeniyle buralara geldik” şeklinde konuştu.

Erhürman:  “Bu ülkede demokrasi varsa, müdahale normal değildir”

CTP Genel Başkanı Tufaan Erhürman, “Müdahale normal değildir, bu ülkede demokrasi varsa bu normalleştirilmesin” şeklinde konuştu: “Bunların meşrulaştırma çabasına girmeyelim” dedi.

Saner: “UBP’nin iç dinamiklerine göre aldığı kararlara halk da saygı duymalı”

UBP Başkan Vekili Ersan Saner, bu noktadan sonra kaybedilecek zaman olmadığını da söyledi. “Önceliğimiz ülkeye hizmet olmalıdır” diyen Ersan Saner, Amerika gibi, Kıbrıs Türk Halkı’nın da cumhurbaşkanını kendi iradesi ile değiştiği görüşünü belirtti.

 

 

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
Etiketler :
İlgili Haberler