1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bir kişi daha aranıyor
Hile ile 500 Euro çaldı

Hile ile 500 Euro çaldı

Girne’de meydana gelen ‘hile ile sirkat’ meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı S.I.G., mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Girne’de meydana gelen ‘hile ile sirkat’ meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı S.I.G., mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Adnan Kardeşler olayla ilgili bulguları aktardı.

Kardeşler, zanlının 15 Haziran tarihinde Girne'de meydana gelen "Hile İle Sirkat" meselesine methaldar olduğunu söyledi.

Polis,  zanlının Girne'de Ziya Rızkı Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lütfi Doğmuş’un yapmakta olduğu Yüksel Demirel isimli döviz bürosuna giderek, tasarrufunda bulunan bin 780 Doları parayı verip Euro’ya çevirdiğini kaydetti.

500 Euro parayı alarak hile ile sirkat ettikten sonra para değişimi yapmaktan vazgeçip vermiş olduğu parasını geri alıp bürodan almış olduğu Euro’yu 500 Euro eksik olarak geri verdikten sonra 500 Euro sirkat ettiğini kaydeden polis, zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini kaydetti.

Polis,  zanlının evinde yapılan aramada tespit edilen 500 Euro para ve yine sirkat etmiş olduğu düşünülen Dolar ve Türk Liralarının emare alındığını söyledi. Polis memuru Adnan Kardeşler zanlı hakkında başka döviz bürolarından da şikâyet bulunduğunu olabileceğinden bu nedenle soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
Etiketler :