1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Daha güvenli 'sosyal medya' için eğitim
Daha güvenli 'sosyal medya' için eğitim

Daha güvenli 'sosyal medya' için eğitim

İktisatbank sosyal medya üzerinden artış gösteren suçlar ve riskler nedeni ile tüm çalışanlarını kapsayan bir eğitim kampanyası başlattı.

A+A-

İktisatbank Bilgi Teknolojileri Müdürü Yasin Çiftçi ve İnsan Kaynakları Müdürü Ezgi Çağlayan şubeleri ve Genel Müdürlük Birimlerini tek gezerek İktisatbank çalışanlarına Sosyal Medya’nın kullanımı ve riskleri ile ilgili eğitim vermeye başladılar.

 

Yasin Çifçti konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Fotoğraf ve video paylaşılan siteler, müşteri-kişi yorumları paylaşılan siteler, profesyonel iletişim ağları, gerçek zamanlı ve sosyal ağlarda yeralan oyun siteleri sosyal medya tanımına ve kapsamına girmektedir. Bu mecraların tamamında bilinçli hareket etmezseniz ve sosyal medyayı hatalı kullanırsanız en başta kendinize, çalıştığınız kurumun marka değerine ve imajına büyük zarar verebilirsiniz. 

Ayrıca hatalı paylaşımlar ile sır niteliğindeki müşteri ya da banka bilgilerinin gizliliğini ihlal edebilirsiniz, ürün ve hizmetlerinizin müşterileri aldatıcı olmasına neden olabilir ya da hiç istemediğiniz mesajların müşterilere iletilmesine neden olabilirsiniz. Öte yandan operasyonel maddi zararlara uğrayabilir ve her şeyden önemlisi günümüz dünyasında en önemli  kayıplardan sayılan itibar kayıpları yaşabilirsiniz.

Biz İktisatbank olarak son dönemde sosyal medyada artış gösteren tüm riskleri değerlendiriyoruz ve çok yakın takip ediyoruz. Hergün gelişen teknoloji beraberinde bu tip sorunları da artık hayatımızın önemli bir parçası haline getirdi maalesef. Deneyimli kadrolar, eğitimli çalışanlar ve gelişmiş bir teknolojik alt yapı ile bu riskleri başarılı şekilde yönetiyoruz.”

Bu haber toplam 2384 defa okunmuştur