1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Cinsel gücü artırma sözü boş çıktı
Cinsel gücü artırma sözü boş çıktı

Cinsel gücü artırma sözü boş çıktı

İnternet sitelerinde çeşitli sahte ürünler satan bir şebekeye operasyon düzenlendi

A+A-

Türkiye'de İstanbul Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri internet sitelerinde çeşitli sahte ürünler satan bir şebekeye operasyon düzenledi. 2'si Türkmenistan uyruklu toplam 4 kişiyi belirleyerek takibe alan polisler, şüphelilerin Yakuplu Mahallesi'nde ofis olarak kullandığı adrese baskın yaptı. 

Yapılan operasyonda 5 kamyon dolusu sahte pırlanta yüzük, kolilerce sahte cinsel içerikli ilaçlar, ünlü markalara ait saatlerin taklitleri, orijinallerinin aynısı oyuncak cep telefonları, çok sayıda fatura, sahte milli piyango biletleri ile kazı kazan kartları ele geçirildi.

Operasyon kapsamında polis ekiplerinin tespit ettiği Türkmenistan uyruklu Raykom K., Ezir T., Özcan K. ve Yılmaz O. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 kişi Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Polis ekipleri yaptığı incelemede şüphelilerin musluk suyunu şırıngalarla şişelere doldurduktan sonra içine gıda boyası koyarak cinsel uyarıcı ve cinsel güç artırıcı ürün olarak sattıklarını belirledi.

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin internet üzerinden aldıkları siparişleri haftalık olarak hazırlayıp yakalanmamak için Tekirdağ'a götürdükleri oradan kargoya verdiklerini, iade olarak gelen ürünleri de kargo firmasından teslim aldıklarını tespit etti.

Polis ekipleri, 2'si Türkmenistan uyruklu 4 şüphelilerin sattıkları ürünlerin alıcı tarafından beğenilmemesi, iade etmesi ve şikayet edilme gibi durumları da göz önüne alarak çağrı merkezi kurduklarını belirledi.

Şüphelilerin çağrı merkezi üzerinden kendilerini arayan kişilerin ürünlerin öncelikle değişimlerini yapmaya ve çeşitli hediyeler yollayarak ikna ettikleri iddia edildi.

 

Bu haber toplam 2945 defa okunmuştur