1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Cinayet zanlısına yardım etmekten yakalandılar
Cinayet zanlısına yardım etmekten yakalandılar

Cinayet zanlısına yardım etmekten yakalandılar

Gönyeli’deki “Taammüden adam öldürme” meselesinde arana kişi olan cinayet zanlısı Fatih Çıkrıkçı’yı olay gününden sonra sakladıkları gerekcesi ile tutuklanan zanlılar M.S. ve İ. K. “Feri Fail” suçlamasıyla tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı

A+A-

 

Gönyeli’de meydana gelen “Taammüden adam öldürme” meselesinde arana kişi olan cinayet zanlısı Fatih Çıkrıkçı’yı olay gününden sonra sakladıkları gerekcesi ile tutuklanan zanlılar M.S. ve İ. K. “Feri Fail” suçlamasıyla tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Emirali Gürler, zanlılar M.S. ve İ. K.’nin, cinayet zanlısı Fatih Çıkrıkçı’yı cinayet işlediğini bildikleri halde Alayköy’deki çiftlik evinde saklayarak polise bildirmeyerek, alabileceği cezadan kurtarmak için yardım ettiklerini ileri sürdü. Polis mesele ile ile ilgili olarak zanlıların ifade verdiğini ve aleyhlerine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Müfettiş Muavini Gürler, iki zanlının mahkemede ilerde yargılanmalarında hazır olmalarını sağlanabilmesi için uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı M. S., “Bizde korku vardı. Polisi arayıp, aramamakta tereddüt içindeyken yakalandı” dedi. İ.K. , ifade vermek istediğini söyledi. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç İnan, zanlılar M.S. ve İ. K.’nin ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada ikişer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 1819 defa okunmuştur
İlgili Haberler