1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Akıncı, siyasi partileri bilgilendirdi
Akıncı, siyasi partileri bilgilendirdi

Akıncı, siyasi partileri bilgilendirdi

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Mecliste temsil edilen siyasi partilerin başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.

A+A-

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Mecliste temsil edilen siyasi partilerin başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi. Akıncı, görüşmede, Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşama hakkında bilgi verip görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki görüşme saat 12:25’te başladı. Görüşmeye, Ulusal Birlik Partisi’nden  Genel Başkan ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Milletvekili İzlem Gürçağ; Demokrat Parti’den Genel Başkan, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu; Ana muhalefet partisi Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Genel Başkan Tufan Erhürman ve Muhittin Tolga Özsağlam; Toplumcu Demokrasi Partisi’nden ise Genel Başkan Cemal Özyiğit ile Milletvekili Hüseyin Angolemli  katıldı.

ss-001.jpg

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis’te temsil edilen siyasi parti temsilcileriyle en son 10 Nisan’da bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki  görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

UBP Genel  Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Cenevre’de yapılan zirvenin en geç  Haziran ayı sonuna kadar yeniden toplanması gerektiğini  söyledi.

Bu haber toplam 2719 defa okunmuştur
İlgili Haberler