1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 41 yatla Hatay'dan Kıbrıs'a gelecekler
41 yatla Hatay'dan  Kıbrıs'a gelecekler

41 yatla Hatay'dan Kıbrıs'a gelecekler

Hatay'ın İskenderun ilçesine gelen yatçılar, balıkçı barınağında 5 gün konaklayarak, Kıbrıs’a, Karpaz bölgesine ulaşmak için denize açıldı.

A+A-

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği'nce (DADD) düzenlenen "DADDralli Akdeniz" etkinliği kapsamında, Türkiye'nin Hatay ilinden 41 yat denize açıldı.
Akdeniz'i dünya yelken turizmine açmak, buranın turistik ve doğal güzelliklerini keşfetmek amacıyla 41 yatçı, yaklaşık bir ay önce Marmaris Orhaniye'den demir aldı.
Bu kapsamda, Hatay'ın İskenderun ilçesine gelen yatçılar, balıkçı barınağında 5 gün konaklayarak, Kıbrıs’a, Karpaz bölgesine ulaşmak için denize açıldı.
İskenderun Körfezi'nde tur atarak şehri selamlayıp bölgeden ayrılan, aralarında ABD'li, İngiliz ve Fransız ekibin de bulunduğu yatçılar, 24 limana uğrayarak Akdeniz sularındaki 45 günlük serüvenin bin 32 mil yolculuk yaparak Fethiye'de tamamlayacak.
DADD Başkanı Zafer Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatay'ın tarihi ve doğal dokusunu deniz yoluyla keşfetmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Türkiye'nin güzelliklerini dünyaya tanıtmak için yola çıktıklarını belirten Türkmen, "İnsanlarımızın karaya dönük olan yüzünü biraz olsun denize çevirmek istiyoruz. Denize, yelkenlilere, yelken sporuna ilgi duysun istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1215 defa okunmuştur
Etiketler :