1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bir grup gazeteciyle bir araya geldi, gündemi değerlendirdi: “KENDİ FORMÜLÜMÜZÜ YAZACAĞIZ” Yorgancıoğlu, yeni dönemde toplumun nabzını daha iyi tutabilmek için düzenli aralıklarla kamuoyu yoklaması ve b

A+A-

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bir grup gazeteciyle bir araya geldi, gündemi değerlendirdi:

“KENDİ FORMÜLÜMÜZÜ YAZACAĞIZ”


Yorgancıoğlu, yeni dönemde toplumun nabzını daha iyi tutabilmek için düzenli aralıklarla kamuoyu yoklaması ve bilimsel çalışmalar yapmanın hazırlığında olduklarını belirterek, “Ülkeyi düzlüğe çıkartmak için kendi formülümüzü yazacağız. Bu formülü gerekirse Türkiye’nin de önüne koyacağız” dedi.

Yorgancıoğlu, “Toplumdaki genel kanı bir seçim olsa ya da bir değişim yaşansa dahi, ülkedeki aynı kısır döngü sürecektir, ne dersiniz” sorusu üzerine, “Böylesi bir kanı oluşmuş olabilir, ancak bu yanlış bir duygudur ve bizi umutsuzluğa sürükler. Biz, geçmişte iyi yaptığımız işleri de bilerek ancak yanlışlarımızı da değerlendirerek, ülkeyi geleceğe taşımaya adayız” diye konuştu.

“Kıbrıslı Rumların, böylesi bir dönemde petrol aramada ısrar etmesi gerginliğin artmasına neden olacak ciddi bir yanlıştır. Türkiye de, savaş çığırtkanlığı algısı yaratan açıklamaları ve üslubu ile yanlış yapmıştır. En önemlisi de tüm bu süreçte Kıbrıslı Türkler özne olması gerekirken, seyirci duruma düşürülmüştür.”

“Hükümet, son 6 ayda 120 trilyon artı olduğunu söylüyor. Oysa verdikleri rakamlara bakıyorsunuz, sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları yapılmamış, reel sektöre aktarılması gereken kaynaklar aktarılmamış, bankadan borçlanılmış. Yani yükümlülüklerini yerine getirmeden, bütçe fazlası verdi diye övünmeye çalışıyorlar. Bu böyle gitmez.”

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler