1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucu meselesinde yeni tutuklu
Uyuşturucu meselesinde yeni tutuklu

Uyuşturucu meselesinde yeni tutuklu

Lefkoşa’da meydana yüklü miktardaki uyuşturucu meselesiyle ilgili bir kişi daha tutuklandı. Olayla ilgisi olduğu düşünülen üç zanlı, bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da meydana yüklü miktardaki uyuşturucu meselesiyle ilgili bir kişi daha tutuklandı. Olayla ilgisi olduğu düşünülen üç zanlı, bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da meydana gelen 20 gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 2 kilo ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 200 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde meselesinde bağlantısı olduğu düşünülen zanlı S.M.K. , S.D. ve yeni tutuklanan M.A. dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Sevinç polise gelen bir ihbarda Lefkoşa Ortaköy’de bir ağaç altına şüpheli şahsıların bir çanta sakladıklarının öğrenildiğini söyledi.

Polis olay yerine gelen polis ekiplerinin söz konusu çantanın bulunduğu konuma yakın bir pusu görevi yaptığını ve zanlı S.M.K’nin 11 Eylül 2020 tarihinde saat 22.45’de söz konusu çantayı almak için bir araç tarafından bırakıldığını ve çantayı gizlendiği yerden aldığı sırada suçüstü tutuklandığını söyledi. Polis çanta içerisinde yapılan aramada içerisinde yaklaşık 20 gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 2 kilo ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 200 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu mahkemeye aktardı. Polis memuru Sevinç mesele ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada meseleye bağlantısı olduğu düşünülen ve aranan şahıs ilan edilen zanlı S. D.’nin tespit edilerek tutuklandığını söyledi.  Polis, zanlı S. D.’nin olay gecesi kendi aracıyla uyuşturucuyu bırakan kişiyi Boğaz bölgesine bıraktığının tespit edildiğini ayrıca cep telefonunu kırdığını söyleyip, polise yardımcı olmadığını belirtti.

Polis, zanlı M.A’nın uyuşturucu maddeyi bırakan kişinin aracında olduğunun tespit edildiğini belirtti. Polis, olay mahalline gidilirken S. D.’nin aracında aranan 2 kişi olduğunu, aralarında tartışma olduğunu ve 2 kişinin araçtan indiğinin tespit edildiğini söyledi.

Polis, söz konusu soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini ve aranan başka şahıslar da olduğunu belirterek zanlı M.A’nın 3 gün, zanlı S.D. ve zanlı S.M.K’nin 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlıların avukatları, tutukluluk talebine itiraz etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlı Mehmet Alkış’ın 3 gün,  duruşma neticesinde ise zanlı Sinan Dilim ve zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler