1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPLANTI SONA ERDİ
TOPLANTI SONA ERDİ

TOPLANTI SONA ERDİ

SAAT 20:01 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, kimlik konusunu aceleye getirmek istemediklerini, konunun tartışılmasının daha iyi sonuç alınmasına neden olacağı düşüncesinde olduklarını söyledi. UBP Parti Meclisi bugün yak

A+A-

SAAT 20:01

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, kimlik konusunu aceleye getirmek istemediklerini, konunun tartışılmasının daha iyi sonuç alınmasına neden olacağı düşüncesinde olduklarını söyledi.

UBP Parti Meclisi bugün yaklaşık 4 buçuk saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Sosyal Sigortalar’ın durumu ve kimlik düzenlemeleri konusu da görüşüldü.

Başbakan İrsen Küçük toplantı sonrasında BRT’ye yaptığı açıklamada, toplantıda, parti ve hükümet çalışmaları hakkında üyeleri bilgilendirdiklerini, ayrıca önümüzdeki dönemdeki köy gezilerini programladıklarını ve yeni parti genel merkezi için son durumu ve proje ihalesini görüştüklerini ifade etti.

Küçük, toplantıda hükümetin gündeminde bulunan sosyal sigortaların durumu ve kimlik düzenlemeleri konusunun da ele alındığını bildirdi.

Hükümet gündemindeki Sosyal Sigortalar’ın durumu ve kimlik düzenlemelerini de toplantıda değerlendirdiklerini kaydeden Başbakan Küçük, Sosyal Sigortalar konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin üyelere bilgi verdiğini ifade etti.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun da, son günlerde basın da yer alan Bakanlar Kurulu’nda görüşülüp karara bağlanmayan kimlik düzenlemeleri konusunu anlattığını belirten Küçük, “Bu konuda çalışmalar sürüyor. Bakanlar Kurulumuz henüz bir karar üretmemiştir. Parti yetkili organlarında olayları değerlendirip, parti meclisimizi yeniden toplayacağız ve son durumu ele alacağız. Ardından Bakanlar Kurulu son durumu değerlendirecektir” dedi.

Başbakan Küçük, kimlik düzenlemeleriyle ilgili bir soru üzerine, “Parti Meclisi’nin genel yaklaşımı olumsuz değildir. Konu çok teknik, kolay değil, bu konuları aceleye getirmek istemiyoruz. Konu gerek partimiz gerek kamuoyunda ne kadar çok tartışılırsa daha iyi sonuç alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

 


SAAT 19:31

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük başkanlığında bugün öğleden sonra gerçekleştirilen UBP Parti Meclisi toplantısı sona erdi.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantının açılışında parti ve hükümet çalışmaları hakkında bilgi veren Başbakan İrsen Küçük, partiye yeni bir genel merkez binası inşa edilmesi için çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Küçük, bölge ziyaretleri için ilçe başkanları ile bir program yapıldığını da üyelere duyurdu.

Toplantıda, UBP Parti Genel Saymanı, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu parti bütçesi, Maliye Bakanı Ersin Tatar da hükümet bütçesi konusunda üyelere bilgi verdi.

Toplantıda daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi Sosyal Sigortalar Yasası hakkında, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da muhaceret affı ile yeşil ve beyaz kimlik hakkında üyelere bilgi verdi.

Toplantıda söz alan Parti Meclisi üyelerinin de, görüş ve düşüncelerini dile getirerek çalışmalara destek verdikleri kaydedildi.

 


Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi Genel Başkan ve Başbakan İrsen Küçük başkanlığında saat 15.15’de toplandı.

Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından başlayan Parti Meclisi toplantısı öncesi basına açıklama yapılmadı, sadece görüntü alma olanağı sağlandı.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, toplantı sonrası açıklama yapmayı gerekli görmeleri halinde basına haber verileceğini söyledi.

UBP Genel Sekreteri, Gazimağusa Milletvekili Ertuğrul Hasipoğlu bu sabah yaptığı açıklamada, rutin toplantısını gerçekleştirecek olan Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi’nin gündeminde beyaz ve yeşil kimlik kartı ve muhaceret affı konularının bulunduğunu; ayrıca Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ülkenin mali durumuyla ilgili bilgi vereceğini söylemişti.

Parti tüzüğünü değiştirmek için çalışmaların sürdüğünü de ifade eden UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, güncelliğini yitiren birçok madde bulunduğunu, bunların değiştirilmesi için Ekim veya Kasım ayında bir tüzük kurultayı yapmalarının gündemlerinde olduğunu açıklamıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2494 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler