1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SEVENLERİ ŞOKTA
SEVENLERİ ŞOKTA

SEVENLERİ ŞOKTA

Medyanın tanınan ismi, bir dönem yaptığı televizyon programıyla adından söz ettiren, Yurtsever Kıbrıslı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar Dr. Doğan Harman geçirdiği rahatsızlık sonucu 61 yaşında hayatını kaybetti. Sabah saat 10.00 sıralarında

A+A-

 

 

Medyanın tanınan ismi, bir dönem yaptığı televizyon programıyla adından söz ettiren, Yurtsever Kıbrıslı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar Dr. Doğan Harman geçirdiği rahatsızlık sonucu 61 yaşında hayatını kaybetti. Sabah saat 10.00 sıralarında gittiği mahkemeden sonra gazetesine dönen ve aniden rahatsızlanıp yere yığılan Harman tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Doğan Harman’ın ölüm haberini duyan yakınları ve basın camiası Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne gitti.

KIBRISLI GAZETESİNDE TÖREN DÜZENLENİYOR 

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Kıbrıslı Medya Grubu Direktörü ve Genel Yayın Yönetmeni Dr. Doğan Harman, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.

Kıbrıslı gazetesi haber bürosundan yapılan açıklamaya göre, Harman için saat 11.00’de Kıbrıslı gazetesinin Lefkoşa’daki merkez binası önünde tören düzenlenecek. Tören sonrasında Doğan Harman’ın naaşı Lefkoşa Kabristanlığı’na götürülerek öğle namazının ardından toprağa verilecek. Törene tüm basın mensupları ve halk davet edildi.

Açıklamada, Harman’ın vefatından duyulan üzüntü de dile getirildi.

DOĞAN HARMAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1950 doğumlu olan Dr. Doğan Harman, Lefkoşa’da doğdu. Lise öğrenimini Lefkoşa Ticaret Lisesi’nde tamamlayan Harman, yüksek öğrenim için 1969 yılında Ankara’ya gitti. Ankara’da Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenim gören Doğan Harman, o dönemler Türkiye’de baş gösteren gençlik olaylarında ön saflarda yer aldı. 1971 yılında sol düşüncelerinden ötürü Türkiye’den sınırdışı edildi.  Harman daha sonra 1972 yılında Moskova’ya gitti ve orada Moskova Üniversitesi’nde felsefe okudu. Felsefe bölümünden doktora unvanı alan Harman, burada kürsü sahibi oldu.

1980’de Kıbrıs’a dönen Harman; basın camiasına adım attı ve birçok gazetede görev aldı. Söz, Kıbrıs Postası, Güneş, Bozkurt, Kıbrıslı, Yurtsever Kıbrıslı gazetelerinde uzun yıllar görev yapan Harman, bir dönem Cumhurbaşkanlığı’nda özel danışmanlık yaptı.

Harman’ın yayınlanmış kitapları şöyle: “Kıbrıs’ta Ulusal Sorun, KKTC ve Mandacılar, Başparmak Cezası, Statüko.”

Dr. Doğan Harman Kıbrıslı Medya Grubu’nun Genel Direktörü ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdürmekteydi. Evli olan Harman 61 yaşındaydı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 5132 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler