1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘RÜYAMDA BU KADAR YORGUN DEĞİLDİK’ AÇILDI
‘RÜYAMDA BU KADAR YORGUN DEĞİLDİK’ AÇILDI

‘RÜYAMDA BU KADAR YORGUN DEĞİLDİK’ AÇILDI

Mehmet Erdoğan’ın “Rüyamda Bu Kadar Yorgun Değildik” adını taşıyan fotoğraf sergisi dün akşam Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı

A+A-

 

 

 

Finans uzmanı, sivil toplum örgütlerinde aktivist olarak görev yapan 27 yaşındaki amatör sanatçılardan Mehmet Erdoğan’ın “Rüyamda Bu Kadar Yorgun Değildik” adını taşıyan fotoğraf sergisi dün akşam Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı.

 

Erdoğan’ın ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyan serginin açılışını Seramik Sanatçısı Sevcan Çerkez yaparken, sergi konseptiyle büyük ilgi gördü.

 

Sergiye, “Gommalar” solisti Simge Akdoğu’nun müzik dinletisi eşlik etti.

 

Erdoğan sergiyle ilgili TAK’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Yorgun olan sadece ben değilim, herkes yorgun… 11 senedir fotoğraf çekiyorum, bu sergi son 5-6 senenin ürünü. 2005’te Amerika’dayken çekmeye başladım, bir gün eve geldiğimde bu fotoğraftaki gibi hissettim, fotoğrafladım… Sonra fotoğraf çekmeye devam ettim. Böyle bir yorgunluk vardı ve anladım ki, böyle bir konsept gelişiyor...O zaman Amerika’da insanların yorgunluğunu gözlemledim; kapitalizmin içinde sürekli daha iyi, daha hızlı, daha güçlü olmaya çalışırken ne kadar yıprandıklarını... 2009’da Kıbrıs’a geldiğimde de bu devam etti.

 

Kıbrıs’taki yorgunluk sadece kapitalizm yorgunluğu değil; burada farklı yorgunluklar var... Ruhsal bir yorgunluk, inançsızlık var… Onları resmetmeye çalıştım. Hem benim yorgunluklarım, hem etrafımdaki insanların yorgunlukları...”

 

Sanatseverler, 8-22 Eylül tarihler arasında EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde (Belediye Sokak No:1 Yenişehir / Deniz Plaza Arkası) pazartesi 16:00 – 20:00, salı & cuma 10:00 – 13:00 / 16:00 – 20:00 ve cumartesi 10:00-14:00 saatleri arasında sergiyi izleyebilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 881 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler