1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Özkardaş: Bizi UBP’ ye yalakalık yapmadığımız için istemiyorlar
Özkardaş: Bizi UBP’ ye yalakalık yapmadığımız için istemiyorlar

Özkardaş: Bizi UBP’ ye yalakalık yapmadığımız için istemiyorlar

Kamu- Sen, KKTC Hava Sporları Federasyonu’ nun sendika üyelerine baskı yaptığı gerekçesi ve işten durdurmalar nedeniyle Geçitkale Yavru Kuş Genel Müdürlüğü’ nde bir günlük uyarı grevi yaptı. Kamu- Sen’ e üye olan çalışanlardan Ali Co

A+A-

Kamu-Sen, Geçitkale Yavru Kuş Genel Müdürlüğü’ nde bir günlük uyarı grevi uyguladı.

 

 

Özkardaş: Bizi UBP’ ye yalakalık yapmadığımız için istemiyorlar

 

 

Kamu- Sen, KKTC Hava Sporları Federasyonu’ nun sendika üyelerine baskı yaptığı gerekçesi ve işten durdurmalar nedeniyle Geçitkale Yavru Kuş Genel Müdürlüğü’ nde bir günlük uyarı grevi yaptı.

 

Kamu- Sen’ e üye olan çalışanlardan Ali Coşkun’ un 3 ay önce, Salih Fenercioğlu ve Emel Kutlu’ nun ise geçtiğimiz günlerde işten durdurulmaları bardağı taşıran son damla oldu. KKTC Hava Sporları Federasyonu Başkanı Serdar Turganer’den Kamu- Sen’ den ayrılmaları ve kendisinin de üye olduğu Memur- Sen’ e geçmeleri doğrultusunda uyarı ve tehdit aldıklarını dile getiren çalışanlar sendikalarından vazgeçmeyeceklerini söylediler.

 

Konu ile ilgili olarak Yenidüzen’ e konuşan Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş ise Turganer’ in çalışanları Kamu-Sen’ in UBP’ ye yalakalık yapmadığı için UBP’ ye yakın sendika olan Memur-Sen’ e üye yapmak istediğini dile getirdi. Çalışanların ihtiyat sandığı ve sigorta primlerinin yatırılmadığının altını çizen Özkardaş, sendikanın bunu sorgulamaya başladığından bu yana federasyon yönetimi tarafından sendika üyesi çalışanlara baskılar yapıldığını anlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde federasyon yönetimi tarafından işten durdurulan Emel Kutlu ve Salih Fenercioğlu ise haklarından ve duruşlarında feragat etmedikleri için işten durdurulduklarını söylediler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 827 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler