1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OKULLARDA TEK SORUN 'HADEME EKSİKLİĞİ'
OKULLARDA TEK SORUN HADEME EKSİKLİĞİ

OKULLARDA TEK SORUN 'HADEME EKSİKLİĞİ'

Dürüst, yeni eğitim yılına okulların bazı ufak tefek sıkıntılarla açıldığını, ancak yaptıkları müdahalelerle bu sıkıntıların büyük çoğunluğunun giderildiğini açıkladı

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, yeni eğitim yılına okulların bazı ufak tefek sıkıntılarla açıldığını, ancak yaptıkları müdahalelerle bu sıkıntıların büyük çoğunluğunun giderildiğini, artık hedefin tam gün eğitim olduğunu vurguladı.

 

Dürüst, “Ülkede tam gün eğitime geçebildiğimiz zaman kamuda da mesai saatleri istenilen düzene oturmuş olur. Eğitimde tam gün olmadan kamuda mesainin tam güne yayılması zor gerçekleşir” dedi.

 

İlköğretimde öğretmen eksikliğinin büyük ölçüde giderildiğini kaydeden Dürüst, ortaöğretimde de geçen hafta Cuma gününden itibaren sıkıntının aşılmaya başlandığını söyledi.

 

Bakan Dürüst, okullarda kitap eksikliği bulunmadığını, ancak bazı okulların depodan kitaplarını aldırtmamış olabileceğini belirterek, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nin eylemi nedeniyle bazı okullarda hala inşaatların devam ediyor olmasının da kendisini üzdüğünü kaydetti.

 

“60 HADEME EKSİK”

 

Ülke genelindeki okullarda yaklaşık 60 hademe eksiği bulunduğunu dile getiren Dürüst, bunun giderilmesi için Maliye’den yetki beklediğini belirtti.

 

 

ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI

 

Milli Eğitim Bakanı Dürüst, başka bir soruya karşılık öğrenci taşımacılığındaki tartışmalarla ilgili düşüncelerini de paylaştı.

 

Dürüst, eğitimi dönüştürecek temel girişimin tam gün eğitim olduğuna vurgu yaparak, tam gün eğitimin, kamudaki mesai saatlerinde de dönüşümü beraberinde getireceğini söyledi.

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst bu arada; Gazimağusa, İskele ve Lefkoşa bölgesindeki spor ve okul yatırımlarına dikkati çekerek, "bölgecilik yapıldığı" iddialarını reddetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler