1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kritik aşama
Kritik aşama

Kritik aşama

Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Lambrinidis, Kıbrıs sorununun kritik bir süreçten geçtiğini dile getirdi

A+A-

 

Lambrinidis: “Kıbrıs sorunu Yunanistan siyasetinin ana konularından biri”

 

Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Lambrinidis, Kıbrıs sorununun, Yunanistan siyasetinin ana konularından biri olduğunu söyledi.
Alithia gazetesi, Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Lambrinidis’in, Atina’da düzenlenen Yunan büyükelçileri panelinde yaptığı konuşmada Kıbrıs sorununun kritik bir aşamaya girdiğini belirttiğini de yazdı.
Rum mevkidaşlarıyla iş birliği yapmaları ve koordinasyon içerisinde olmaları konusunda da Yunan büyükelçilerine çağrıda bulunan Lambrinidis, konuşmasında TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son yaptığı açıklamalara da değindi ve bu açıklamaların kendilerini şaşırtmadığını söyledi.
Erdoğan’ın söylediklerinin, bunca zamandır müzakere masasında gördükleri olduğunu savunan Lambrinidis, şu anda gerek Türkiye’nin katılım müzakerelerinde gerekse Kıbrıs sorununa ilişkin ilerleme eksikliğine ilişkin sorumlunun kim olduğunun görülmekte olduğunu ileri sürdü.
Mari’deki patlamaya da değinen Lambrinidis, “Kıbrıs’taki kardeşlerimiz trajik bir yara aldı, sahip olduğumuz tüm imkanlarımızla yanlarındayız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler